Gündem

Diyanet açıkladı! Camiler kapatılacak mı?

Alınan son dakika bilgisine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, camilerde cemaatle kılınan namazlara corona virüs önlemleri kapsamında ara verildiğini duyurdu.

Alınan son dakika bilgisine göre Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş canlı yayında koronavirüsü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş koronavirüse karşı alınan tedbirleri açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın konuşmasından öne çıkanlar,

”Yeni tip corona virüs bulunduğu ortam insandan insana hızlı bir şekilde yayılarak, çok kısa bir zamanda salgın haline gelmediktedir. İlk buluştuğu andan itibaren fark edilemediği için tehlike oluşturmaktadır. Ülkemizde vaka sayısının artmaya başlaması ile birlikte tedbir olarak insanların bir araya geldiği organizasyonlar iptal edilmiştir. Camii ve mescitlerde cemaat ile kılınması durumunda riskin artacağı anlaşılmaktadır. Bu nedenle namazların evlerde kılınmasına dair varlık da bilinmektedir. Cuma namazı başta olmak üzere camii ve mescitlerde namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Cuma yerine öğle namazı yeterlidir.