Kamu

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız lise mezunu sözleşmeli sekreter alımı yapacak!

Dışişleri Bakanlığı Muskat Büyükelçiliğinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli sekreter alımı yapacağını duyurdu. KPSS şartsız yapılacak olan alımlarda sözlü ve yazılı sınav uygulanacağı belirtildi. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde sekreter olarak çalışmak isteyenler için başvuru koşulları haberimizde.

Dışişleri Bakanlığı Muskat Büyükelçiliğinde görevlendirmek üzere KPSS şartsız sekreter alımı yapacak. 41 yaşını doldurmamış adayların başvuru yapabileceği belirtilen ilanda en az lise mezunu olmak gerektiği ifade edildi. İlanda verilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar, en geç 13 Temmuz 2020, Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER :

1) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2) Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,

3) En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,

4) Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6) Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7) Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8) Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, 9) Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1) Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

2) Özgeçmiş (CV),

3) Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

4) Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

5) Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ateşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”)

6) Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge

7) Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf

Postayla başvurularda, asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla, 3, 4, 5 ve 6. sıradaki belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

SINAV:

Sınava girerken pasaport veya nüfus cüzdanının aslının ibraz edilmesi gerekmektedir.

a) Yazılı Yeterlilik Sınavı:

Yazılı eleme sınavı 28 Temmuz 2020 Salı günü saat 11.00’de T.C. Muskat Büyükelçiliği’nde yapılacaktır.

Sınav konuları: Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat) İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat) Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik (1 Saat)

b) Sözlü ve Uygulamalı Yarışma Sınavı: Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 4 Ağustos 2020 Salı günü saat 11.00’de Büyükelçiliğimizde yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

Sözlü Sınav Konuları: Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası, Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi Uygulamalı Sınav Konuları: Bilgisayarda daktilo sınavı

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular en geç 13 Temmuz 2020, Pazartesi günü mesai bitimine kadar Büyükelçiliğimiz posta adresi olan, P.O. Box: 47 P.C.115 MSQ Muscat – Sultanate of Oman adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09.00-15.00 saatleri arasında), Büyükelçiliğimizin, Way No: 3042 Building No: 3270 Shatti Al Qurum Muscat – Sultanate of Oman adresine şahsen yapılabilir.

Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçiliğimiz sorumlu değildir.

SINAV YERİ:

Yazılı Sınav: T.C Muskat Büyükelçiliği, Way No: 3042 Building No: 3270 Shatti Al Qurum Muscat – Sultanate of Oman

Sözlü ve Uygulamalı Sınav: T.C. Muskat Büyükelçiliği, Way No: 3042 Building No: 3270 Shatti Al Qurum Muscat – Sultanate of Oman

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler