İzmir Haberleri

Dışarı çıkacaklar dikkat! Meteorolojiden Ege Bölgesine sağanak yağış ve don uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 8 Aralık 2019 hava durumu raporu yayımlandı. Ege Bölgesi Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde İzmir çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 4°C
Parçalı bulutlu, sabah ve saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sisli ve puslu

DENİZLİ °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu

İZMİR °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

MANİSA °C, 15°C
Parçalı bulutlu

AYDIN °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatler hafif sağanak yağışlı

UŞAK °C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 14°C
Az bulutlu

KÜTAHYA °C, 6°C
Sisli

DENİZLERDE HAVA
Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Kuzey Ege’nin güneyi sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

YURT GENELİNDE HAVA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Batı Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Bilecik, İstanbul’un kuzey ve doğu kesimleri, İzmir, Balıkesir, Çankırı, Samsun, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Siirt, Şırnak, Van, Hakkari ve Şanlıurfa’nın güney kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ve Çankırı’nın yüksekleri ile Hakkari ve Van çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, batı kesimlerde zamanla kuzey ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı