43 milyon dolar yerine köfte ekmek

New York'ta kumarda 43 milyon dolar kazanan kadına, kollu makinenin arızalı olduğu gerekçesiyle ikramiyesi ödenmedi. Karşılığında ise kendisine köfte ekmek teklif edildi.

43 milyon dolar yerine köfte ekmek

Resorts World Casino'da 'Sphinx' isimli makineyle şansını deneyen 4 çocuk annesi Bookman, 42 milyon 949 bin 672 dolar (133 milyon lira) kazandığını çektiği selfie ile ispat ederek hakkını aradığını, ancak kumarhanenin kendisine para yerine "köfte ekmek" ısmarlamak istediğini belirtti. Bookman, "Personele 'Ne kazandım?' diye sordum. 'Hiçbir şey' dediler." diye konuştu.

Bookman, kendisine "Sphnix" isimli makinenin bozuk olduğunu söyleyen personelin, makineden maksimum 6 bin 500 dolar kazanılabileceğini aktardığını belirtti.

Bookman'ın avukatı ise New York Şans Oyunları Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, eyalet yasalarına göre bozuk olan makinelerden kazanılan ödüllerin geçerli olmadığının belirtildiğini kaydetti.

Bu kapsamda Bookman'a hiçbir ödül verilmeğini ifade eden avukat, "Kişinin bozuk makineyle oynamasına ve kaybetmesine izin veriliyor. Ama kazandığında para ödenmiyor. Bu tam bir haksızlık!" diyerek, karara itiraz edeceklerini söyledi.

Komisyon ise olayın ABD medyasında geniş yer bulması üzerine, söz konusu bozuk makinenin o gün kumarhaneden alınarak tamir ettirildiğini açıkladı.

YORUM EKLE