Gündem

Dilek Hemşire’den acı haber! Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan Dilek Hemşire'nin acı haberini duyurdu. 34 haftalık hamile olan e-ve bebeğini sezeryanla alınan Dilek Hemşire 30 yaşında koronavirüse yenilerek bebeğini göremeden hayata veda etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan acı haberi paylaştı. 30 yaşındaki Dilek Hemşire 11 Nisan’da koronavirüsten dolayı hastaneye kaldırılmıştı. Uzun zamandır koronavirüsle savaşan Dilek Hemşire’den acı haber geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüse yakalanan ve 34 haftalık bebeğinin sezeryanla alınan Dilek Hemşire ile ilgili kötü haberi sosyal medya hesabı Twitter’dan duyurdu.

“KORONAVİRÜSE YENİLDİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, acı haberi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Bakan Koca paylaşımında, “Dilek Hemşire aramızdan ayrıldı. Hastalığa, izinli olduğu günlerde yakalanmış, 11 Nisanda hastaneye kaldırılmıştı. Uzun bir mücadele verdi. Maalesef, COVID-19’a yenildi. Keşke yeni doğan oğlunu daha çok zamanlar görebilseydi. Allah rahmet etsin. Sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

DOĞUM İZNİNE AYRILMIŞTI

İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Dilek hemşire, Kovid-19 salgını başladığında 34 haftalık hamileydi ve doğum iznine ayrılmıştı. Çocuğunu kucağına almaya hazırlanan ve evde tüm hazırlıklarını tamamlayan 30 yaşındaki Dilek Akçabelen, yüksek ateş, sırt ve bel ağrısı şikayeti ile 11 Nisan gecesi hastaneye kaldırılmıştı.

BEBEĞİNİ UZAKTAN BİR KAÇ SANİYE GÖREBİLDİ

Nefes darlığı da yaşadığı için hastanede tedavi altına alınan Akçabelen, bebeğinin kalp atışları zayıflayınca üç gün sonra sezaryene alındı. Dilek hemşire, doktorların gözetiminde oğlunu sadece uzaktan birkaç saniye görebildi. Eşi ve kardeşleri ise telefon ile görüntülü olarak görüştü. Daha sonra durumu hızla kötüleşen Dilek hemşire, uyutularak yoğun bakıma kaldırıldı. Yoğun bakımda entübe şekilde tedavisi süren ancak sağlık durumunda bir değişiklik olmayan Dilek Akçabelen’in akciğerlerinin iflas ettiği ortaya çıktı.

Etiketler

İlgili Makaleler