Magazin

Dilan Polat ve Engin Polat’ın şirketlerine ait 22 milyon 372 bin TL’ye el konuldu!

Dilan Polat ve Engin Polat’ın şirketlerine yapılan aramaların bugün son bulduğu ve 22 milyon 372 bin liraya el konulduğu öğrenildi. MASAK tarafından yapılan incelemelerde geçtiğimiz günlerde Dilan Polat ve Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konulmuştu.

22 MİLYON 372 BİN LİRAYA EL KONULDU

Dün sabah saatlerinde vergi müfettişlerinin talebi üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Polat çiftine ait 15 şirkette arama yapılması yönünde karar çıkarılmıştı. Dün yapılan aramaların ardından bir çok materyale el konulmuştu. Savcılık Dilan Polat ve Engin Polat’ın şirketlerine ait olan 22 milyon 372 bin liraya el konulmasını talep etti. Talebi değerlendiren 8. Sulh Ceza Hakimliği 22 Milyon 372 bin liranın el konulmasına karar verdi.

POLAT AİLESİNİN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Arama sırasında hazır bulunan Polat çiftinin avukatı Vahit Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, konuyla ilgili gizlilik kararı bulunduğunu söyledi. Müvekkilleri hakkında herhangi bir gözaltı kararı olmadığını kaydeden Kaya, ekiplerin evrakları incelediğini, kendilerinin de ekiplere avukatlar olarak yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getirdi.