Gündem

Dikkat çeken öneri: Aşı olmayana para cezası kesilsin!

Türkiye’de koronavirüsle mücadele kapsamında aşı uygulaması devam ediyor. Ancak aşılamada istenilen seviyeye gelinemedi. Bunun üzerine dikkat çeken öneriler geldi. Bunlardan biri de aşı olmayana para cezası kesilmesi oldu.

Türkiye’de şu anda Çinli Sinovac ile Alman BioNTech aşısı tercihleri bulunuyor. Fakat kitlesel aşılamada istenilen seviyeye bir türlü ulaşılamadı. Bunun başlıca neden ise vatandaşın aşı olmaya gitmemesi. Yan etki korkusuyla aşı olmayanların yanı sıra bir de aşı karşıtlığı mevcut. Aşı karşıtlarının başında ise hastalığı hafif atlatanlar geliyor.

AŞI OLMAYANA PARA CEZASI KESİLSİN ÖNERİSİ

Ülkede vatandaşların bir kısmı ‘aşı olamıyoruz’ diye isyan ederken, diğer taraftan aşı sırası gelenlerin yaptırmaması süreci sekteye uğratıyor. Hal böyle olunca dikkat çeken öneriler de gelmeye başladı. Bunların başında ise para cezası geliyor.

Milliyet’ten Bahar Atakan’ın haberine göre, aynı zamanda hekim olan MHP’li Sefer Aycan, aşının zorla yapılması gerektiğini savunurken, “Maske takılmıyor diye ceza yazılıyor. Toplum sağlığını tehdit ediyor diye. Aşı yaptırmayana da ceza uygulanabilir.” dedi.