Gündem

Didim'de kadına şiddet! "Emine Bulut gibi olmak istemiyorum"

Zeliha Erdemir. Erkek şiddetiyle mücadele eden kadınlardan biri… 32 yaşında ve genç bir anne.

Didim’de 3 yıl önce boşandığı eşi tarafından sürekli tehdit edilen Zeliha Erdemir, 46 kez şikayette bulunmasına rağmen sonuç alamadı.  Çareyi facebook’tan Yardım çağrısı yapamkta bulan Zeliha, “Sesimi ölmeden önce duyun. Ölmek istemiyorum. Adliye koridorlarında sürünmekten yoruldum. Çalışıp çocuğuma bakabilmek istiyorum” dedi.

”YILLARDIR DAYAK YİYOR, TEHDİT EDİLİYOR”

Cumhuriyet’ten Hilal Köse’nin haberine göre, Erdemir evlendikleri andan beri hatta hamileyken bile şiddet gördü. Cem Kara’dan  boşandığında  ise oğlu üç buçuk yaşındaydı. Kara, görüşme bahanesiyle aldığı çocuğu kaçırdı.Anne Erdemir ise 58 gün oğlunu aradı. Bu sürede yaklaşık iki ay tutuklu kalan Kara, kefaletle kurtuldu.  Mahkeme, 5 Aralık’ta Kara’nın üç ay boyunca  Erdemir’e ve çocuğa yaklaşmasını yasakladı. Muhasebecilik yapan  Zeliha Erdemir, Kara’nın tehditleri yüzünden geçen hafta işinden de çıkarıldı.Kabusa dönen hayatı, onu adliye koridolarına sürükledi.

“Çocuğumun da ailemin de, benim de can güvenliğimiz yok”

Zeliha Erdemir yaşadıklarını şöyle anlattı: ”2011’den beri bana sistematik olarak fiziksel şiddet, hakaret ve tehditlerde bulunuyor.Didim Adliyesi’nde 46 şikâyetime soruşturma açıldı ve herhangi bir sonuç alamadık. 2016’dan beri süren şiddet davam var. Hayatım altüst.”dedi.

”Yardım istiyorum. Özgecan gibi ve Emine Bulut gibi olmak istemiyorum. ”

Zeliha Erdemir’in feryadı 2011 yılından beri sürüyor. Genç kadın geçirdiği zor zamanlar için Adalet Bakanı’na seslendi. Erdemir açıklamasında; Her ay düzenli olarak koruma tedbiri alabilmek için adliye koridorlarında sürünmekten yoruldum. Benim sesimi ölmeden önce duyun. Yardım istiyorum. Özgecan gibi ve Emine Bulut gibi olmak istemiyorum. Oğlum ilkokula gidiyor, pedagog yardımı alıyor. Evden çıkarken bana ‘Topuklu giyme, babam görürse kaçamazsın’ diyor. Girdiğim işlerden tehditler yüzünden çıkmak zorunda kalıyorum. Kimse sorumluluk almak istemiyor. Lütfen Sesimi duyun.” dedi.

Öte yandan Cem Kara’nın, Facebook’tan tehditlerine devam ettiği ve tedbir kararı veren yargıçlara, Erdemir’in avukatına küfür ettiği ortaya çıktı 

Eski eş Cem Kara’nın yaptığı açıklama ise tüm kadınlığı korkuttu.

 “Adalet onu koruyacak sanıyor. Ben öldürücem, kanun ondan sonra işlem yapacak. Bunu unutma k….n doğurduğu, umumi o…” 

Uzaklaştırma kararı üzerine yazdıklarından bazıları: “Kendi adaletimi uygularım ve sen benimsin öleceksin…”, “Zeliha Erdemir seni öldürücem.” “Küfür ettim diye T tipinde yatırdınız o… Zeliha Erdemir’i öldürünce napacama alıştım….”

Bir cevap yazın