Kamu

Devlet Su İşleri 9 ilde personel alımları yapacak!

Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımı için ilan verdi. İlanda 9 il için alımların gerçekleştirileceği belirtildi. Kurum bünyesinde çalışmak isteyenler için başvuruların ise 26 Nisan 2021 tarihinde başlayacağı belirtildi. Peki, DSİ bünyesinde çalışmak için gerekli şartlar nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

Bu sene kamu kurumlarına bağlı olarak çalışmak isteyenler için DSİ’den güzel haber verdi. Kurum 9 ilde personel alımı yapacağını açıkladı. İnşaat Mühendisi kadroların Ardahan, Bingör, Bitlis, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Mardin Şınak’ta açıldığı öğrenildi. Makine Mühendisi kadrosuna ise Şırnak ili için alım yapılacak. Atama yapılacak mühendis kadro sayıları ise 10 inşaat mühendisi ve 1 Makine mühendisi olarak verildi. Başvuranlar arasından kadroya seçilenlerin 14 Haziran 2021 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde belirleneceği ifade edildi.

ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
b) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.
c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.
Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir.
Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular; 26 Nisan 2021 tarihi saat 10.00 da başlayacak, 7 Mayıs 2021 tarihi saat 24.00 de sona erecektir.

İLANA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.