Kamu

Devlet kurumu sayfasında ev satışına çıkıldı: Son tarih 16 Mart 2021!

Basın İlan Kurumu, Ankara Çankaya’da ev ilanına çıktı. Kurum tarafından verilen 3+1 daire için satış tarihi 16 Mart 2021 olarak belirlendi. Kurum gayrimenkul satışına ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır. Mesken, halihazırda malik tarafından kullanılmaktadır.” İfadelerini kullandı.

Bu sene içerisinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, icralık olarak satılan gayrimenkulleri merak ediyorlar. Basın İlan Kurumu internet portalı üzerinden yayınlanan ilana göre, Ankara 11. İcra Dairesi tarafından Ankara Çankaya’da bulunan 176 metrekare büyüklüğünde 3+1 daire icradan satışa çıkarıldı.

Gayrimenkul Satış İlanında belirtilen özellikler

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 25352 Ada, 11 Parsel, SANCAK Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm A-Gayrimenkulün açık adresi: Taşınmaz, Ankara İli, Çankaya İlçesi, İlkbahar Mahallesi (Tapu kaydında Sancak Mahallesi) 596, Sokak Alkan Apt. No:73/9 adresinde bulunmaktadır. B- Gayrimenkulün mülkiyet (tapu kayıt) bilgileri: Ankara İli, Çankaya İlçesi, 25352ada 11 parsel 126/1000 arsa paylı 3. kat 9 nolu bağımsız bölüm C-Gayrimenkulün imar Durumu: Taşınmaz, ayrık nizam, Taks:0,35 Kaks:1,4 yoldan 5 m yan parsellerden 3 m çekme mesafeli 4 kat müsaadeli, konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.

GAYRİMENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU:

A-Ana Bina ve Özellikleri:

Taşınmazın bulunduğu bina Betonarme-Apartman karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir.• Bina girişi 596.Sokak cephesine göre zemin kat seviyesindendir.

Bina, 2 bodrum kat zemin kat, 3 normal kat ve çatı arası katlıdır.

Binada 2.bodrum katta ortak alanlar; l. bodrum katta zemin katta ve normal katların her birinde 2’şer adet mesken olmak üzere toplam l0 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Bina cepheleri sıva üzeri akrilik boyalıdır.

Bina giriş kapısı camlı demir doğramadır.

Bina kat hollerinin zeminleri yerinde mermer kaplı, duvarları sıva üzeri boyalıdır.• Binada l adet asansör mevcuttur.

Binanın elektrik; su telefon kanalizasyor doğalgaz ve toplu taşıma gibi tüm alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır.

B-Kıymet Takdiri istenen 9 Nolu Bağımsız Bölüm ve Özellikleri: Mesken fiili durumda binanın 3.normal katında, yola ve bina girişine göre sağ yan tarafta kuzeybatı-güneydoğu yönüne cephelidir.

Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.

Mesken fiili olarak alt katta antre-hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, 3 balkon, üst katta hol, yatak odası ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır.

Meskenin balkonu cam kaplama balkondur.

Meskenin salon ve oda zeminleri laminat parke kaplı, duvarları boyalıdır.

Meskenin antre-hol zemini seramik kaplı, duvarları boyalıdır.• Meskenin mutfak zemini ve duvarları seramik kaplıdır.

Meskenin mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve mermerit tezgah mevcuttur.

Meskenin banyo zemini seramik, duvarlar fayans kaplı olup lavabo, kabinli duş teknesi ve klozet mevcuttur.

Meskenin WC zemini seramik, duvarlar fayans kaplı olup alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur.

Meskenin iç kapıları ahşap kapı, pencereleri pvc doğramadır

Mesken, doğalgazlı kombili kalorifer tesisatı ile ısıtılmaktadır.

Mesken, halihazırda malik tarafından kullanılmaktadır. C-Kullanım Alanı:9 numaralı bağımsız bölüm net kullanım alanı balkonlar dahil -176 m² ölçülmüştür.

D- Konumu ve çevresel Özellikleri: Taşınmazın konumlu olduğu bölge merkezi ve gelişimini tamamlamış olan bir bölgede olup alt yapı eksiklikleri bulunmamaktadır. Kamu alt yapı ve yerleşik hizmetlerinden istifade etmektedir. Çevresinde konut alanları, eğitim kurumları, dini tesis alanları görünmektedir. Şehir merkezine mesafesi yaklaşık 11 km olup ilçenin ticari potansiyelinin bulunduğu bir bölgededir.

KIYMETİ :500.000,00 TL olarak takdir edilmiştir. şeklinde olduğu dosyadaki bilirkişi raporunda belirtilmektedir.
Adresi :İlkbahar Mah.(tapu Kayında Sancak Mah. 596. Sok. Alkan Apt. No:73/9 Çankaya / ANKARA

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 750 m² – Bağımsız Bölüm 176 m²Arsa Payı : 126/1000
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 16/03/2021 günü 11:55 – 12:00 arası
2. Satış Günü : 13/04/2021 günü 11:55 – 12:00 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu – Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/194 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

İLANI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.