Ege Haberleriİzmir Haberleri

Devlet İzmir’in Aliağa, Bayındır, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar ve Gaziemir ilçelerindeki arsaları satışa çıkardı!

Devlet İzmir‘in Aliağa, Bayındır, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar ve Gaziemir ilçelerindeki arsaları satışa çıkardı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan arsalar için yarın yapılacak arsa müzayedesinden elde edilecek gelirin tamamı kentsel dönüşüme kaynak oluşturacağı öğrenildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul, İzmir, Muğla, Antalya, Aydın, Balıkesir, Tekirdağ, Edirne, Bursa, Eskişehir, Ankara, Mersin, Samsun, Hatay, Nevşehir, Niğde, Kütahya, Kayseri, Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Ağrı, Şırnak, Şanlıurfa, Van’da arsa satışına çıkıyor. Bu kapsamda satışa çıkan arsaların çoğunu konut arsaları oluşturuyor. Arsalar için müzayede, yarın saat 10.30’da, Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir’de Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu ile internet üzerinden “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden yapılacak.

Afet durumlarında kullanılacak

Atıl durumdaki ticaret ve sanayi arsalar ve konut arsalarının satışlarından elde edilecek kazanç, kentsel dönüşüm hesabına aktarılarak, riskli binaların tasfiyesi ve olası afet durumlarında kullanılacak.

İzmir’de Aliağa, Bayındır, Bornova, Çeşme, Dikili, Menderes, Seferihisar ve Gaziemir ilçelerinde olmak üzere toplam 47 arsa satışa çıkarıldı.