Ekonomi

Devlet Bankası vatandaşlara 30 bin TL kredi desteği veriyor!

Corona virüsü salgınının Türkiye’de ilk ortaya çıktığı zamanlarda kamu bankaları tarafından uygun faiz oranları ile 10 bin TL kredi verilmişti. Salgın sonrası dönemde de devlet bankalarının vatandaşa desteği devam ediyor. Halkbank başvuruda bulunan vatandaşlara 30 bin TL kredi desteği sağlıyor. Peki, Halkbank kredi faiz oranı ve koşulları nelerdir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle Türkiye’de kamu bankaları vatandaşlara destek kampanyalarını açıkladılar. Halkbank tarafından yapılan açıklama ile vatandaşlara 30 bin TL destek kredisi verileceği duyuruldu. Bankanın konuya ilişkin açıklamasında ise, “Küresel pademiden normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması ile birlikte; müşterilerimizin mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, çeyiz, küçük ev aletleri vb. ihtiyaçlarınızın karşılanmasının amacıyla aylık %0,99’dan başlayan faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle 30.000 TL’ye kadar Sosyal Hayatı Destek Kredi Paketi hizmete sunulmuştur.” İfadeleri kullanıldı.


Tutar ve Ödeme Koşulları

Dilerseniz anlaşmalı firma ve/veya bayilerinden alınan proforma fatura/kesin fatura ile 30.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,99 faiz oranıyla ya da Bankamız müşterisi olup anlaşmalı olmayan firma/bayi/mağazadan alınan proforma fatura/kesin fatura ile %1,29 faiz oranıyla kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; aylık eşit taksitli olarak yapabilirsiniz.

Nasıl Faydalanabilirim?

Başvurularınızı buraya tıklayarak ya da en yakın Halkbank Şubemizi ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda, proforma fatura veya kesin fatura ile en yakın Halkbank Şubesi’ni ziyaret ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi başvuru tutarınızın en fazla proforma / kesin fatura değeri kadar olması gerekmektedir.

Anlaşmalı firmaları görmek için tıklayınız.