Gündem

Dev havayolu şirketi 3 bin kişiyi işten çıkaracak!

Dev hava yolu şirketi Merkezi İrlanda'da bulunan Ryanair, flaş açıklamalarda bulundu. Koronavirüs yüzünden zor günlerden geçtiklerini bildiren açıklamada 3 bin çalışanının işten çıkartılmasına karar verildiğini duyurdu. 

Dev hava yolu şirketi Merkezi İrlanda’da bulunan Ryanair, koronavirüs yüzünden zor günlerden geçtiklerini belirterek 3 bin kişinin işten çıkarılmasına karar verdiğini açıkladı.

YÜZDE 20 DÜŞÜRÜLECEĞİNİ BİLDİRDİ

Açıklamada, toplam 3 bin kişinin işten çıkartılmasına karar verildiği, geriye kalan çalışanların ücretsiz izne çıkartılacakları ve maaşlarının yüzde 20 düşürüleceği bildirildi.

GÖRÜŞMELER SÜRDÜRÜLÜYOR

Şirketin Üst Yöneticisi (CEO) Michael O’Leary’nin gelecek yılın nisan ayına kadar olan maaşının da yüzde 50 düşürülmesine karar verildiği belirtti. Açıklamada, Boeing’e verilen yeni uçak siparişlerinin de durdurulması için görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

Ryanair bünyesinde yaklaşık 17 bin 500 kişi istihdam ediliyor.

British Airways’in sahibi olan İspanyol şirketler grubu IAG’den daha önce açıklama yapmıştı. Grup şirketleri içerisinde uygulanacak yeniden yapılandırma kapsamında, British Airways’ten toplam 12 bin kişinin işten çıkartılmasının planlandığı belirtilmişti.