Ekonomi

Dev banka duyurdu: Hesabı olan müşteriler dikkat! Yarın başlıyor

Akbank, müşterilerini ilgilendiren yeni kararını duyurdu. Banka açıklamasında, yeni uygulamanın yarından itibaren başlayacağını belirtti. Alınan karara göre, müşterilerin artık HES kodu sorulacak. Uygulama, tüm şubelerde yarın uygulanmaya başlayacak.

Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbirler kapsamında bankaların birçoğu mesai saatlerinde değişikliğe gitti. Akbank da çalışma saatlerini revize etti.

AKBANK ÇALIŞMA SAATLERİ

Akbank tarafından yapılan açıklamada, “Sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla 12 Nisan 2021 Pazartesi tarihinden itibaren şubelerimizde 10.00-12.30 ve 13.30-16.30 saatleri arasında hizmet vereceğiz.” denildi.

AKBANK’TA HES KODU UYGULAMASI BAŞLIYOR

Akbank tarafından yeni alınan kararda ise HES kodu uygulamasının başladığı duyuruldu. Yarından itibaren HES kodu olmayan müşteriler bankada işlem yapamayacak.

Akbank’tan yapılan açıklamada şöyle denildi;

“Sevgili Akbanklı, sizin ve çalışanlarımızın sağlığını koruyarak, güvenli bir hizmet ortamı sağlayabilmek için 19.04.2021 Pazartesi tarihinden itibaren şubelerimize HES kodu ile müşteri kabul edeceğiz. Henüz HES kodu edinmediyseniz, şubelerimize gelmeden önce HES kodunuzu almanızı be şubelerimizin girişinde görevlilerimize göstermenizi önemle rica ederiz. Sağlıklı günler dileriz…”