Gündem

Depremde enkaz altında hayatını kaybetti! Geriye bu not kaldı

Türkiye’yi yasa boğan 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından acı haberler gelmeye devam ediyor. Depremde en büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da enkaz altında kalan Ayşegül Çin’in ailesine yazdığı not ortaya çıktı. Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşadığı binanın yıkılması sonucu hayatını kaybeden Çin’e ait altınlar bulundu. Altınların içinden ise bir not çıktı.

NOTU ORTAYA ÇIKTI

Hatay’ın ilçesi Antakya’da Odabaşı mahallesindeki Süleyman Mutlu Apartmanı’nda annesi Meryem Çin ile birlikte yaşayan Ayşegül Çin, 7.7 büyüklüğündeki depreme burada yakalandı. Ayşegül ve annesi yaşadıkları evin yıkılmasıyla hayatını kaybetti. Depremin ilk gününden itibaren yıkılan binada çalışma yapan Bahçelievler Belediyesi arama kurtarma ekipleri enkaz altında Ayşegül Çin’e ait altınları buldu.

‘BANA BİR ŞEY OLURSA ALTINLAR ANNEMİNDİR’

Ekipler, altınların olduğu çantanın içinde bir de not olduğunu gördü. Ayşegül Çin’in bıraktığı notta “Bana bir şey olması durumunda çantadakilerin hepsi annemindir. Bunları Hac ve Umre için kullanmasını isterim” yazıyordu.

Ekipler, Enkaz altından çıkardıkları altınları ve bir miktar dövizi içindeki notla birlikte, Ayşegül Çin’in kardeşi Hüseyin Çin’e teslim etti. Hüseyin Çin, “Altınlar abimin çocuklarına gidecek” dedi.