Son tahmini de doğru çıkan deprem kahini Türkiye'yi uyardı

Son günlerde adından sıklıkla bahsedilen deprem kahini Frank Hoogerbeets, 22 Haziran'da ayın 25'ine kadar 7 şiddetinin üzerinde bir deprem beklediğini kamuoyuna duyurmuştu. Sabah saatlerinde Endonezya'da ard arda gerçekleşen şiddetli depremlerin ardından gözler yeniden Hoogerbeets'e çevrilirken, Hoogerbeets deprem konusunda Türkiye'yi de uyardı.

DEPREM 24.06.2019, 13:51 25.06.2019, 13:06
Son tahmini de doğru çıkan deprem kahini Türkiye'yi uyardı

Bundan önceki çoğu deprem tahmininin doğru sonuçlanmasıyla büyük bir üne kavuşan Frank Hoogerbeets'in, 22 Haziran'da yaptığı yeni deprem açıklaması konuşulurken Endonezya bugün sabah saatlerinde 7.3 büyüklüğünde bir depremle sallandı. 22 Haziran'da yayınladığı yeni videosunda, 24 Haziran'da Venüs, Dünya ve Jüpiter'in aynı hizada olduğunu vurgulayan Hoogerbeets, bu tarzda bir dizilimin deprem habercisi olduğunu belirtmişti.

Endonezya'nın Maluku eyaletinin merkez üssü olduğu depremin şiddeti ile sarsılan Avusturalya'nın Darwin kentinde bazı binaların da önlem amaçlı boşaltıldığı bildirildi. Ard arda yaşanan depremlerin sonucunda ülkede kırmızı alarm verilirken can ve mal kaybına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Endonezya'da gerçekleşen 7.3 şiddetindeki depremin ardından, videosundaki tahminleri doğru çıkan Frank Hoogerbeets'e gözler tekrardan çevrildi. Avrupa'da meydana gelen depremleri değerlendiren Hoogerbeets, Türkiye'de 1999 yılında meydana gelen 7.4'lük depremi hatırlattı. Aynı zamanda 1943 tarihinde Samsun Ladik'te yaşanan 7.2, 1939'da Erzurum'da meydana gelen 7.2  ve Bolu Gerede'deki 7.2 şiddetindeki depremlere dikkat çekti.

1930 ve 1940'lı yılların ardından bu bölgelerde şiddetli bir depremin görülmediğini ve 7 veya 7 şiddetinin üzerinde bir depremin sürpriz olarak karşılanmaması gerektiğini bildirdi.

Yorumlar (0)