Son dakika deprem haberi! Kütahya Altıntaş ve Elazığ Sivrice'den korkutan deprem

Kütahya ve Elazığ'da deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve AFAD'tan alınan bilgiler doğrultusunda, Kütahya Altıntaş ve Elazığ Sivrice'de 3.2 şiddetinde deprem oldu. Deprem Kütahya'da yerin 5, Elazığ'da ise 12 kilometre altında gerçekleşti. Detaylar haberimizde...

Son dakika deprem haberi! Kütahya Altıntaş ve Elazığ Sivrice'den korkutan deprem

Türkiye yine depremin etkisini hissetti. Kütahya ve Elazığ'da merkez üssü Altıntaş ve Sivrice olan iki depremle sarsıldı

KÜTAHYA'DA 3.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde Richter ölçeğine 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

YERİN 5 KİLOMETRE ALTINDA GERÇEKLEŞTİ

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve Ulusal Deprem İzleme Merkezi verilerine göre Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde saat 23.45’de yerin 5 kilometre derinliğinde meydana gelen 3.2’lik deprem kısa süreli panik ve endişe neden oldu.

DEPREM ŞİDDETLİ HİSSEDİLDİ

Belediye Başkanı Arif Teke, yaptığı açıklamada, ’’Depremin merkez üstü Altıntaş ilçemiz olmasından dolayı şiddetli hissedildi. Bize gelen her hangi bir yıkım yada başka bir şikayet bulunmuyor. Vatandaşlarımızın panik olması için her hangi bir neden yok. İlçemize geçmiş olsun’’ ifadelerini kullandı.

BİR DEPREM DE ELAZIĞ'DA...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) son depremlerle ilgili internet sitesindeki bilgiye göre, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi Kamışlık köyü olan deprem saat 20.16 sıralarında 3.2 büyüklüğünde meydana geldi. Depremin yerin 12 kilometre altında olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 08:53
YORUM EKLE