Son dakika Çanakkale'de deprem oldu! Deprem İzmir, İstanbul, Bursa ve Manisa'da da hissedildi.

Son dakika deprem haberi... 20 Şubat Çarşamba bu akşam saat 21.23 sıralarında Çanakkale'de 5.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, İzmir, Bursa ve Manisa'dan da hissedildi. Çanakkale'de 5.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Merkez üssü Ayvacık olan deprem Marmara ve Ege'de de hissedildi..

DEPREM 20.02.2019, 21:25 20.02.2019, 23:28
Son dakika Çanakkale'de deprem oldu! Deprem İzmir, İstanbul, Bursa ve Manisa'da da hissedildi.

Son dakika deprem haberi... Merkez üssü Çanakkale Ayvacık'ta 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, İzmir, Çanakkale, Tekirdağ, Kırıkkale ve Bursa'da hissedildi. AFAD deprem büyüklüğünü 5,0 olarak açıkladı.

Marmara ve Ege Bölgesi genelinde ve hissedilen bir deprem meydana geldi. Alınan bilgiye göre, deprem İstanbul, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Edirne ve İzmir çevre illerde hissedildi. 5 büyüklüğündeki depremin ardından

ARTÇI DEPREMLER OLDU

Çanakkale Ayvacık'ta 2.0 ile 3.6 büyüklüğü arasında 5 artçı deprem daha oldu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Çanakkale Ayvacık merkezli deprem sonucu İstanbul dahilinde herhangi bir olumsuzluk bulunmadığı bilgisinin alındığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Saat 22.15 itibarıyla GAMER, polis, jandarma, itfaiye, sağlık ve diğer haber merkezleriyle yapılan görüşmelerde, Çanakkale Ayvacık merkezli deprem sonucu ilimiz dahilinde herhangi bir olumsuzluk bulunmadığı bilgisi alınmıştır." denildi.

AFAD'DAN DEPREM AÇIKLAMASI 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Türkiye saati ile 21.23'te merkez üssü Ayvacık olan Mw 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Yerin 5.10 kilometre derininde meydana gelen bu depremin en yakın yerleşim birimi olan Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesine bağlı Ayvacık_mrkköy köyüne uzaklığı 2.53 kilometredir."

AFAD İl Müdürü Yılmaz'dan açıklama:

Çanakkale Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Levent Yılmaz, Ayvacık ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Şu anda ekiplerimizin yaptığı ilk çalışmada herhangi bir yıkıma, olumsuz bir duruma rastlamadık." dedi.

AFAD İl Müdürü Yılmaz, şunları söyledi:

"Şu anda ekiplerimizin yaptığı ilk çalışmada herhangi bir yıkıma, olumsuz bir duruma rastlamadık. Şu anda Çanakkale 112 Komuta Merkezi'nde depremle alakalı kriz merkezi oluşturuyoruz. AFAD ekipleri şu anda depremin merkez üssünde inceleme çalışmalarını sürdürüyor."

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise belediye ekipleriyle bölgede çalışma yaptıklarını aktardı.

Şahin, herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını dile getirerek, "İlk belirlemelere göre herhangi bir yıkım söz konusu değil çok şükür. Tüm ekiplerimiz şu anda depremin meydana geldiği merkez üssünde incelemelerini sürdürüyor." dedi.

Vatandaşlar sokaklara çıktı

Marmara Bölgesi genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Depremin hissedildiği Balıkesir’in Akçay ilçesinde vatandaşlar sokaklara çıktı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Habertürk'e açıklamalarda bulundu,

İşte Gökhan'ın açıklamaları:

Deprem 45 saniye sürdü. Merkezde bir yıkıntı yok. Aşırı bir sallantıdan ziyade darbeli bir depremdi. Herhangi arçtı diye bir şey söz konusu değil, öyle bir bilgimiz yok. Tedbirlerimizi alıyoruz. Sosyal tesislerimiz sabaha kadar açık olacak. İki kez vurdu, sonra yatay salladı. Zaten dipten geldi, yatayda aşırı bir sallantı olmadığı için bir zaiyat yok. Ekiplerimiz sokakta, dolaşıyorlar.

Ahmet Ercan: Yoğunlaşma var

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan depremin ardından "2019-2025’i yoğun depremlerle geçirebiliriz. Çanakkale Biga ‘da bir yoğunlaşma var." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)