Depremlerİzmir Haberleri

Deprem mi oldu? İzmir’de deprem oldu mu? Kandilli 1 Ocak Türkiye’de olan depremler

2020 yılında Türkiye’de çok sayıda deprem oldu. Bu nedenle 2021 yılına girilen ilk günde de deprem araştırması yapmaya devam ediyorlar. İnternet sayfalarında, “Deprem mi oldu?”, “ İzmir’de deprem oldu mu?” sorularının cevaplarını araştıranlar için Kandilli Rasathanesi 1 Ocak tarihinde Türkiye’de olan depremleri duyurdu.

Bu sene 30 Ekim tarihinde İzmir’de 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Pek çok insanın hayatını kaybetmesine neden olan depremin ardından, çok sayıda artçı sarsıntı yaşandı. Bu nedenle vatandaşlar internet sayfalarında, “Deprem mi oldu?”, “ İzmir’de deprem oldu mu?” sorularının cevaplarını araştırıyorlar. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi 1 Ocak tarihinde Türkiye’de meydana gelen depremleri duyurdu.

Bugün meydana gelen depremler:

 

Akdeniz’de korkutan deprem

Bugün meydana gelen depremler arasında en büyüğünün Akdeniz’de olduğu görüldü. Rodos Adasında saat 19:36’da meydana gelen depremin 24.7 km derinliğinde ve 3.7 büyüklüğünde gerçekleştiği bildirildi.