Gündem

Deprem kahini Frank Hoogerbeets'den korkutan açıklama!

Manisa’da 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından gözler deprem kahini Frank Hoogerbeets’e çevrildi. Hoogerbeets, daha önce Türkiye hakkında açıklamalarda bulunarak Manisa’ya dikkat çekmişti.

Dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets, Elazığ’da gerçekleşen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bulunduğu deprem kuşağının harekete geçtiğini ve fayların kırılmaya devam edeceğini belirten Hoogerbeets, dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Elazığ’da gerçekleşen 6.8 şiddetindeki depremin ardından ülke yaralarını sarmaya çalışırken, kendini yeni nesil deprem tahmincisi ve uzmanı olarak niteleyen Frank Hoogerbeets’ten dikkat çeken bir açıklama geldi.

41 kişinin hayatını kaybettiği 6.8 büyüklüğündeki sarsıntının ardından 1008 adet artçı deprem meydana geldi. Konuya yönelik açıklama yapan uzmanlar arasına Frank Hoogerbeets de eklendi.

Hoogerbeets, Twitter hesabı üzerinden Türkçe tweet attı ve grafikle beraber yer sarsıntının ayrıntılarına değindi. Ünlü uzmanın bu açıklamaları geniş yankı uyandırdı.

DEPREM KAHİNİNDEN AÇIKLAMA

Deprem kahini Frank Hoogerbeets geçtiğimiz aylardaki 5.8 büyüklüğündeki depremin İstanbul için öncü deprem olabileceğini söylemişti.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Hoogerbeets, şu ifadeleri kullandı:

Deprem ile ilgili olarak korelasyonların önemini her zaman belirttim. Bu açıdan Türkiye’deki son olan 6.8’lik deprem #SSGI tarafından gösterilen kritik Ay geometrisine kusursuz bir uyum gösteriyor. En fazla 2-3 günlük bir sürede gerçekleşiyor, 10 günü bulmuyor.

MANİSA İÇİN UYARMIŞTI

Manisa’da geçtiğimiz hafta yaşanan depremin ardından dünyaca ünlü araştırma şirketi Ditrianum dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Ditrianum yaptığı paylaşımda, Türkiye’deki depreme dikkat çekti ve artçı sarsıntıların devam edeceğini açıklamıştı.

Bu açıklamalardan sadece 5 gün sonra Manisa 5.1 büyüklüğündeki bir depremle yeniden sarsıldı.

Bir cevap yazın