DepremlerGündem

Deprem ile ilgili önemli duyuru: Ankara’da yaşayan herkesi ilgilendiriyor, belediye açıkladı!

Ankara’da yaşayan herkesi ilgilendiriyor. Belediye yaptığı yazılı açıklama ile duyuruda bulundu. Söz konusu duyuruya göre, depremin en son Düzce’de kendini göstermesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte afet bilinci ve farkındalığı oluşturmak için yürüttüğü çalışmalarına hız verdi.

Ankara’da vatandaşlar için afet ve acil durum toplanma alanlarının listesi duyurusu yapıldı. Buna göre, Ankaralılar, Büyükşehir Belediyesi internet sitesi ve Başkent Mobil uygulaması üzerinden Akyurt’tan Nallıhan’a, Şereflikoçhisar’dan Çankaya’ya kadar 25 ilçedeki toplam 1688 afet ve acil durum toplanma alanına ulaşabilecek.

Haritalara kolayca erişim

Vatandaşlar, Başkent Mobil uygulaması üzerinden açılan sayfada kırmızı renkli olarak eklenen ‘Afet Toplanma Alanları’ modülünden liste ve haritalara erişim sağlayabilecekler
En yakın konumu öğrenebilirsiniz

Ayrıca ABB’nin bu uygulamasıyla; Ankara Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesine girip ‘Toplanma Alanları’ sekmesine tıklayarak ya da https://www.ankara.bel.tr/toplanma-alanlari adresi üzerinden kendilerine en yakın toplanma alanını konumuyla birlikte harita üzerinden görebilecekler.