Gündem

Deprem bölgesinde ‘çocuk kaçırma’ iddialarına ilişkin açıklama: Duyuru yapıldı!

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki 10 ili yıkan depremde sonra bölgede ‘çocuk kaçırma’ iddiaları ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili bir açıklama geldi. İçişleri Bakanlığı ‘çocuk kaçırma’ iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanlığı Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından “çocuk kaçırma” iddialarına ilişkin resmi makamlara intikal eden bir ihbar ve müracaat olmadığını, kolluk birimlerince yapılan bir tespit de bulunmadığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı sosyal medya hesaplarında, “deprem bölgesinde çocuk kaçırma olaylarının meydana geldiği” yönünde asılsız paylaşımların yapıldığı belirtildi.

Çocuk kaçırma iddialarına ilişkin resmi makamlara intikal eden herhangi bir ihbar ve müracaat olmadığı, kolluk birimlerince yapılan bir tespit de bulunmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Felaketin yaralarını en kısa sürede sarmak için aziz milletimiz ve devletimiz el ele mücadele verirken, bu ve benzeri spekülasyonlara itibar edilmemeli, doğru bilgi için sadece yetkili kurumların açıklamaları dikkate alınmalıdır. Asılsız iddiaları gündeme getirenler ve yayanlar hakkında işlem başlatılmaktadır.”