GündemKamu

Depolarınızı yarın fulletin: Shell, Opet, Total’e gidecekler dikkat!

Brent petrol savaşı ile birlikte petrol fiyatlarında bir artış bir düşüş devam ederken benzin ve motorin fiyatları ile ilgili açıklama yapıldı. Yarından itibaren geçerli olmak üzere motorin fiyatlarına 1 lira 34 kuruş indirim gelmesi açıklandı. Motorin fiyatlarına indirim geleceği bildirilirken İzmir’de ne kadar olacağı açıklandı.

İSTANBUL’DA LİTRE FİYATI 19 LİRA 57 KURUŞTAN SATILACAK

Yarından itibaren geçerli olacak indirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 19 lira 57 kuruştan, Ankara’da ise 19 lira 96 kuruştan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.