Denizli Haberleri

Denizlili Sporcular 4 Madalya İle Döndü!

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları, Türkiye Yüzme Federasyonu’nun geçen hafta düzenlediği 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri’nden 4 madalya ile döndü. Yaklaşık 1300 sporcunun katıldığı Türkiye Finalleri Ankara’da yapıldı. Buna göre kurbağalama, serbest ve karışık stil dalında yarışan Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu Muhammet Erdem gümüş madalya kazandı. Kurbağalama ve serbest dalda yarışan Kağan Kurugöz bronz madalya kazanırken, serbest ve karışık stillerde yarışan Yağmur Erkan da bronz madalya kazandı. Müsabakalarda kurbağalama ve serbest stilde yarışan Nisa Yeniay da bronz madalya kazanırken Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcuları Denizli’ye toplam 4 madalya ile döndü.

“Geleceğin Şampiyonları Denizli’de Yetişiyor”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’yi Ankara’daki Türkiye Finallerinde başarıyla temsil ederek kendilerini gururlandıran sporcuları tebrik etti. 7’den 70’e herkesin spor yapması için tüm imkanları seferber ettiklerini bildiren Başkan Osman Zolan, madalya kazanan sporcuların Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı kapalı yüzme havuzlarında düzenledikleri ücretsiz spor kurslarında yetişerek bugünlere geldiğine dikkati çekti. Büyükşehir sporcularının gerek ulusal gerekse uluslararası arenada bugüne kadar birçok başarı elde ettiğini vurgulayan Başkan Osman Zolan, “Büyükşehir geleceğin sporcularını yetiştiriyor” dedi.

Büyükşehir’in spor tesislerinde yetiştiler

Türkiye Yüzme Federasyonu‘nun Ankara‘da düzenlediği 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finalleri’nden 4 madalya ile Denizli’ye dönen sporcuların Denizli Büyükşehir Belediyesinin uzun yıllardır sürdürdüğü ücretsiz spor kurslarında yetiştiği, daha sonra ise Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’na katıldığı ifade edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcularından 12 yaşındaki Muhammet Erdem, “Ankara’da düzenlenen Türkiye Yüzme yarışmasında kelebek, serbest ve karışık stillerde yüzdüm ve gümüş madalya kazandım. Uzun yıllar yüzme kurslarına geliyorum. Yarışmaya Kayıhan Yüzme Havuzu’nda hazırlandım. Bizlerin üzerinde emekleri olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcularından 11 yaşındaki Yağmur Erkan ise; “Ankara’da düzenlenen Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak şehrimizi temsil ettik. Serbest ve karışık stillerde elde ettiğim başarı sonucu bronz madalya kazandım. Bu başarıda emeği olan hocalarımıza ve bizlere bu imkânı sunan Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın