Denizli HaberleriEge HaberleriGenelGündem

Denizli’den flaş yasak kararı! 

Denizli'de koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi virüs ile mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü vatandaşlar 11.00 ile 16.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandığını duyurdu.

Denizli’de koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine virüsle mücadele kapsamında virüsün yayılmasını önlemek için 65 yaş ve üzerine belirli saatlerde kısıtlama getirildiği duyuruldu.

11.00 İLE 16.00 SAATLERİ ARASINDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında gerçekleştirdiği toplantı sonrası yeni karar aldı. Alınan karar doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, her gün 11.00 ile 16.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandı. Bu saatler dışında ise maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak dışarı çıkabilmeleri kararı verildi. Yayımlanan genelgede 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan kamu görevlisi niteliğinde bulunan sağlık çalışanı, eczacı, belediye başkanları gibi görevlerde bulunanlar ile meslek odaları başkanlarının, basın kartı olan görevliler ve işletme sahipleri ve ya çalışanları aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı olanların muaf olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu