Denizli HaberleriGündem

Denizli’de yeni karar: O kişiler yasaktan muaf tutulacak!

Denizli’de yeni bir karar alındı. Tedbirler kapsamında yapılan toplantıda alınan karara göre, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde verilen bireysel ve grup destek eğitimlerinin yüz yüze yapılması kararlaştırıldı. Buna göre, mevcut haliyle hafta sonlarını kapsayacak şekilde devam edecek.

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi koronavirüs tedbirleri kapsamında toplandı. Vali Atik başkanlığında gerçekleşen toplantıda Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün söz konusu yazısı doğrultusunda özel öğretim kurumlarına ilişkin eğitim ve uygulamalarda yeni değişiklikler yapıldı.

Okullar dışındaki kurumlarda yüz yüze eğitim sınav uygulamaları kapsamında Özel öğretim kurumları tarafından yapılması planlanan bursluluk ve öğrenci kabul sınavlarının planlandığı şekilde hafta sonlarını kapsayacak şekilde yapılmasına, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde verilen bireysel ve grup destek eğitimlerinin yüz yüze yapılmaya mevcut haliyle hafta sonlarını kapsayacak şekilde devam edilmesine, karar verildi.