Denizli Haberleri

Denizli’de şaşırtan görüntü! 1.5 metrelik yılanla böyle oynadı

Denizli'de bir çiftçi, eliyle yakaladığı 1.5 metrelik yılanla oyuncak gibi oynadı. Çiftçinin arkadaşı o anları kaydederken, diğer vatandaşlar ise şaşkınlıkla izledi.

Denizli’de çiftçi Yıldıray Sert, tütün tarlasında çalıştığı sırada traktörüne giren 1.5 metre uzunluğundaki yılanı eliyle yakalayıp, oyuncak gibi oynadı. O anları tarlada çalışanlar şaşkınlıkla izlerken, bir arkadaşı da kaydetti.

Çameli ilçesi Kalınkoz Mahallesi’nde havaların erken ısınması ile yılanlar da ortaya çıkmaya başladı. Yıldıray Sert (43) isimli çiftçi, tarlada traktörüne bindiği sırada aracın içinde yılan olduğunu fark etti. Bölgede sıklıkla görülen ve zehirsiz olan ‘bozyörük’ diye bilinen Hazer yılanını eliyle yakalayan Sert, yaklaşık 1.5 metre uzunluğundaki yılanı eline alıp adeta oyuncak gibi oynadı.

Yıldıray Sert’in o anlarını ise arkadaşı cep telefonu ile kayıt altına aldı. Tarlada çalışan diğer çiftçiler olan biteni şaşkınla izledi.

GÖZDEN KAYBOLDU

Yıldıray Sert, bir süre oynadığı hayvanı doğal yaşam alanına bıraktı. Serbest bırakılan yılan bir süre sonra gözden kayboldu.