Denizli HaberleriGündem

Denizli’de nevresim fabrikasında yangın! 8 saat sürdü

Denizli’de sabah saatlerin nevresim fabrikasında yangın çıktı. İhbar üzerine fabrikaya çok sayıda ekip sevk edildi. Yangın 26 araç, 72 personelin çalışması sonucunda 8 saatte söndürüldü. Yangın sonucunda nevresimler küle dönerken, maddi hasar oluştu.

Yangın, Merkezefendi ilçesi Hacıeyüplü Mahallesinde meydana geldi. Sabah 5.30 sıralarında dumanları fark eden fabrika güvenlik görevlisi 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri birçok yerde gözüken alevlere müdahale ederek çalışmalarına başladı.

Yangına müdahalede güçlük çeken ekipler, çevredeki ilçe ve mahallelerden takviye isteyerek araç ve personel yardımı aldı. 26 araç, 72 personel, 6 tanker ve 1 iş makinesi ile yangına müdahale eden ekipler, 8 saatin sonunda yangını söndürdü.

NEVRESİMLER KÜLE DÖNDÜ

Fabrikada büyük oranda maddi zarar meydana gelirken, içeride bulunan nevresimler ise küle döndü. Öte yandani yangının çıkış sebebi henüz belirlenemezken, soruşturma devam ediyor.