Gündem

Denizli’de korkunç olay: Biber közlerken eşiyle birlikte canından olacaktı!

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi’nde 65 yaşındaki Aziz A. kahvaltı için biber közlemeye başladığı esnada bu sırada sıçrayan alevler büyümeye başladı. Yaşlı adam müdahale etmeye çalışsa da başarılı olamadı alevler binayı sarmaya başladı.

DURUMUNUN İYİ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Dumanları gören çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Son dakikaya kadar mücadele eden ve yüzünden yaralanan Aziz A., eşi Cemile A.’nın (65) seslenmesi üzerine kendini güçlükle dışarı attı. Vatandaşların korku dolu gözlerle izlediği o anlarda Cemile A. fenalık geçirdi. Sağlık görevlileri yaşlı çifti Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırırken, itfaiye ekipleri ise alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Soğutma çalışmalarının ardından evin çatı kısmı tamamen kullanılamaz hale geldi. Yüzünden yaralanan ve 1. derece yanıklar olduğu öğrenilen yaşlı adamın sağlık durumunu ise iyi olduğu öğrenildi.

O anları korku dolu gözlerle izleyen komşu Döndü Tire, “Sobadan altı delikli olduğu için ateş kaymış. Kayınca muhtemelen etrafa sıçramış. Yaşlı amca ve hanımı hastaneye kaldırıldı. Kafası ve yüz kısmında yanıklar vardı. Ekipler geldi hızlıca alevleri söndürdü. Hüseyin Koç ise “Komşumuz biber közlüyormuş ve ateş çıkınca yangın başladı. Ekipler gelip söndürdü. Kafasından yaralanmış yaşlı adam ve ambulansta geldiğimizde götürmüştü” dedi.