Denizli Haberleri

Denizli’de korkunç olay! 7 yaşındaki çocuk 5. kattan düştü

Denizli'de korkunç bir olay meydana geldi. Annesiyle birlikte misafirliğe giden 7 yaşındaki zihinsel engelli çocuk apartmanın 5. katındaki penceresinden aşağıya düştü. Annenin çığlıkları üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından 7 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı.

Korkunç olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Kuşpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Annesiyle birlikte misafirliğe giden 7 yaşındaki zihinsel engelli çocuk apartmanın 5. katındaki penceresinden aşağıya düştü. Annenin çığlıkları üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri tarafından 7 yaşındaki çocuk hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, Hülya Y., 7 yaşındaki zihinsel engelli çocuğu ile arkadaşı olduğu öğrenilen Aysun İ.’nin evine gitti. Ebeveynlerin bir anlık dalgınlığı 7 yaşındaki zihinsel engelli Metin Y. ,5. katın penceresinden aşağıya düştü.

Anne Hülya Y., çocuğunun düştüğünü görmesi üzerine imdat çığlıklarıyla aşağıya indi. Sesleri duyan ve yardıma koşan çevredeki vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan zihinsel engelli çocuğa ilk müdahalenin ardından Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırdı.

DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR

Olay yerine sevk edilen Olay Yeri inceleme ekipleri, zihinsel engelli çocuğun düştüğü 5. kattaki dairede ve bahçede incelemelerde bulundu. Metin Y.’nin düştüğü alanda bulunan ağaç dalları hızını kestiği ve bu sebeple kırılması ise dikkatlerden kaçmadı.

Öte yandan, Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırılan zihinsel engelli Metin Y.’nin durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.