Gündem

Denizli’de kadın cinayeti: Önce eşarbıyla boğmaya çalıştı sonra boğazını kesti!

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde Akkonak Mahallesi’nde bir apartmanda Lozan Caddesi üzerinde bulunan evlerine giden S.U. ile 38 yaşındaki eşi Ummuhan Zerrin Uygun arasında nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı tartışma çıktı.

ÖNCE EŞARBIYLA BOĞMAYA ÇALIŞTI

Meydana gelen tartışmanın ardından gözü dönmüş koca S.U., eşini eşarbıyla boğmaya çalıştı. Bunda başarılı olamayan cani koca, bıçakla eşinin boğazını kesti. İhbar üzerine bölgeye giden sağlık ekipleri Uygun’un hayatını kaybettiğini belirledi. Güvenlik güçleri apar topar cani kocayı gözaltına aldı.

Olay yeri inceleme ekipleri evde detaylı çalışma gerçekleştirirken, aile yakınları ise dışarıda gözyaşlarına boğuldu. Yapılan çalışmaların ardından cansız beden otopsi yapılmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı.

Öte yandan; yaklaşık 20 yıldır evli olan çiftin 16 yaşında A.U. isimli erkek ve 21 yaşında ise İ.U. isminde kız çocukları olduğu, hayatını kaybeden kadının tekstilde çalıştığı ve işsiz olan kocasıyla aralarında sık sık tartışma yaşandığı öğrenildi. Olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.