Denizli Haberleri

Denizli’de ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar desteği!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle eğitimlerine uzaktan devam eden öğrencilere destekler devam ediyor. Denizli Merkezefendi Belediyesi, ‘İyilik Hareketi' projesini başlatarak ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar desteği verecek.

Denizli Merkezefendi Belediyesi, ‘İyilik Hareketi’ projesini hayata geçiriyor. Proje kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet ve bilgisayar desteği verileceğini açıklayan Belediye başkanı Şeniz Doğan, “Uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı yaşayan, elinde dijital cihaz bulunmayan Merkezefendili ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, hayırseverler aracılığı destek sağlayacağız” dedi.

“İNSANA OKUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Pandemi sürecinde gerek fiziki gerekse sosyal anlamda hem esnafımızın hem de ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin yanında olduk. Öğrencilerimizi, geleceğimiz olan çocuklarımızı düşünerek de ‘İyilik Hareketi’ kapsamında yeni bir proje başlatıyoruz. Uzaktan eğitimde erişim sıkıntısı yaşayan, elinde dijital cihaz bulunmayan Merkezefendili ihtiyaç sahibi öğrencilerimize, hayırseverler aracılığı ile tablet ve bilgisayar desteği sağlayacağız. Hemşehrilerimizin öğrencilerimize hediye edeceği elektronik cihazlar belli işlemlerden geçirilerek ve uzaktan eğitime hazır hale getirilecek. Merkezefendi Belediyesi, her zaman insana dokunan projeler üretmeye ve uygulamaya devam edecektir. Her şey Merkezefendi ve Merkezefendili hemşehrilerimiz için” ifadelerini kullandı.

DESTEK OLMAK İSTEYENLER BELEDİYEY BAŞVURACAK!

Merkezefendi Belediyesi, bu proje kapsamında hayırsever vatandaşlar sıfır veya kullanılabilir durumda olan ikinci el tablet, masaüstü ve dizüstü bilgisayar gibi elektronik eşyaları Merkezefendi’de ikamet eden ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edecek. Öğrencilere destek olmak isteyen vatandaşların, www.merkezefendi.bel.tr/merkezeli internet adresinden veya 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden kayıt oluşturması gerekiyor. Ekipler tarafından teslim alınan ürünler ise işlemden geçirilecek. Bu işlemden sonra tablet ve bilgisayara uzaktan eğitim için gereken uygulamalar ve programlar bilgi işlem personelleri tarafından yüklenerek kullanıma hazır hale getirilecek. Hazır durumda olan elektronik eşyalar ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.