Denizli HaberleriGündem

Denizli’de flaş karantina kararı! Düğünde 13 kişiye koronavirüs bulaştı

Denizli'de flaş bir koronavirüs kararı alındı. Tavas ilçesinde bulunan bir mahalle vakaların artması nedeniyle karantinaya alındı. Öte yandan, yapılan çalışmalar sonucunda mahallede Kurban Bayramı öncesi bir düğün yapıldığı ve virüsün buradan yayıldığı iddia edildi. 

Denizli’nin Tavas ilçesinde bulunan Akyar Mahallesi, İlçe Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı kararla koronavirüs vakalarının artması nedeniyle karantinaya alındı. Öte yandan, yapılan çalışmalar sonucunda mahallede Kurban Bayramı öncesi bir düğün yapıldığı ve virüsün buradan yayıldığı, 13 kişinin de testinin pozitif çıktığı iddia edildi.

Tavas ilçesine yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıkta bulunan 300 nüfuslu Akyar Mahallesi, İlçe Hıfzıssıhha Meclisi’nin olağanüstü aldığı karar doğrultusunda ikinci bir emre kadar karantinaya alındı. Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından mahallede tarama işlemi başlatıldı.

KORONAVİRÜS DÜĞÜNDEN YAYILDI İDDİASI

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri mahalleye bağlanan giriş ve çıkışları kapattı. Hiçbir şekilde giriş ve çıkışlara izin verilmiyor. Öte yandan, yapılan incelemeler doğrultusunda mahallede Kurban Bayramı öncesi bir düğün yapıldığı ve virüsün buradan yayıldığı iddia edildi. Test yapılanların içerisinden 13 kişinin pozitif olduğu öğrenildi.

DENİZLİ VALİLİĞİ TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILDI

Denizli Valiliği, ilçedeki korona virüs karantinası hakkında bir açıklama yayınlandı. Açıklamada, “Tavas ilçesi Akyar Mahallesi’nde görülen, (Covid-19) korona virüs vakalarının artması sebebiyle, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile “13.08.2020 tarihinden itibaren ikinci bir emre kadar” Akyar Mahallesi karantina altına alınmıştır. Söz konusu mahallemizde karantina şartlarına uygun olarak her türlü tedbir alınarak uygulamaya geçilmiştir. Karantina süresince mahalleye giriş ve çıkışların kapatılarak izole edilmesine karar verilmiştir” denildi.