Gündem

Denizli’de evde yangın çıktı: 4 kişilik aile kurtarıldı!

Denizli’de korkunç bir olay yaşandı. Duvara yaslanmış yatağın lambayla teması sonucunda yangın meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Yangına müdahale edilirken, 4 kişilik aile de yangından kurtarıldı.

Yangın, Denizli’de Merkezefendi ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi’nde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 2 katlı binanın ikinci katında yer alan dairede yangın çıktı. Yangının çıktığı katta yaşayan 4 kişilik aile, tahta kapının da tutuşması nedeniyle evden dışarıya çıkamadı.

AİLE KURTARILDI

Yangın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri bir yandan alevlere müdahale ederken; diğer yandan ise bina içerisinde mahsur kalan aileyi kurtarabilmek için ölüm kalım savaşı verdi.

Dumandan boğulmak üzere olan 1’i yaşlı ve 1’i çocuk olmak üzere 4 kişi, itfaiye ekiplerinin yoğun gayretleri sonucu güçlükle kurtarıldı. Dumandan etkilenen aile fertleri, sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Yangının kontrol altına alınmasının ardından harabeye dönen evde yapılan incelemede, yangının çıkış nedeninin duvara yaslandırılan yatak olduğu tespit edildi. Kullanılmadığı için dairenin giriş kapısına bırakılan yatağın, duvardaki lambayla bir süre temas etmesi sonucu tutuştuğu, yatağın ardından ayakkabılığın ve sonrasında ise tahta kapının yanmaya başladığı belirlendi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.