Denizli Haberleri

Denizli’de 90 yaşındaki yaşlı amcadan 4 gündür haber yok!

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde yaşayan 90 yaşındaki Hüseyin Daştan isimli yaşlı amca 4 gün önce evinden çıktı ve bir daha haber alınamadı. Alzaymır hastası olduğu belirlenen yaşlı amcayı bulma çalışmaları devam ederken jandarma, AFAD, AKUT, DAK, İHH ve TRAC ekipleri şu ana kadar herhangi bir bulguya rastlanılmadığını belirtti.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yaşayan Hüseyin Daştan isimi 90 yaşındaki amcanın alzaymır hastası olduğu ve 4 gün önce sabahın erken saatlerinde evden ayrıldı.

HERHANGİ BİR BULGUYA RASTLANMADI

Ailesinin haber alamaması üzerine Jandarma Komutanlığına kayıp başvurusunda bulundu. Alzaymır hastası olduğu belirtilen Hüseyin Daştan (90) Jandarma ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatıldı. Sonuç vermeyen çalışmalar üzerine jandarma ekipleri, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) durumu bildirmesi üzerine geniş kapsamlı arama çalışmaları bir sonraki gün devam etti. Arama kurtarma çalışmalarına devam eden jandarma, AFAD, AKUT, DAK, İHH ve TRAC ekipleri şu ana kadar herhangi bir bulguya rastlanılmadığını belirtti.

Öte yandan, AFAD ekipleri sosyal medya hesabı üzerinden durum hakkında kısa bir açıklama yayınladı. Açıklamada, “5 Ağustos 2020 tarihinde ilimiz Küçükdere Mahallesi’nde bulunan vatandaşımızın kayıp ihbarı üzerine başlatılan çalışmalar müdürlüğümüz personeli ve ilimizde bulunan sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gece gündüz devam etmektedir” dedi.