Denizli HaberleriGündem

Denizli’de 6 yaşındaki çocuğun feci ölümü! Ailesi sinir krizi geçirdi

Acı olay, Denizli’de meydana geldi. 6 yaşındaki çocuğu üzerine oyun oynadığı sırada kanalizasyon baca çemberi düştü. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Bölgeye gelen sağlık ekiplerinin incelemesinin ardından küçük çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Acı haberi alan ailesi sinir krizi geçirdi.

Olay, Merkezefendi ilçesi Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, altyapı çalışmalarını devam ettiği sokakta birkaç çocuk oyun oynamaya başladı. Diğer çocukların dağılmasıyla ağabey Hüseyin Koray (8), ile kardeşi Enes Koray (6), oyun oynamaya devam etti. Kısa süre sonra ise ağabey yardım çığlıkları üzerine vatandaşlar olay yerine koştu.

Kanalizasyon çalışmalarında kullanılan ve baca çemberi olarak adlandırılan beton taş bloğu 6 yaşındaki Enes Koray’ın üzerine düştüğü anlaşıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Enes’in hayatını kaybettiğini belirledi.

AİLESİ SİNİ KRİZİ GEÇİRDİ

Polis ekipleri çevrede geniş güvenlikleri aldı. Acılı haberi duyarak olay yerine gelen aile üyelerinin feryatları yürekleri dağladı. Aile üyeleri ve sağlık çalışanları evladını kaybeden anneyi sakinleştirmekte güçlük çekti.

Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından minik Enes’in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.