Denizli HaberleriGündem

Denizli’de 35 bin öğrenciye duyuru yapıldı: Ücretsiz olacak!

Denizli’de Milli Eğitim Bakanlığı’nca bedensel gelişimlerini ön planda tutmasıyla 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde ücretsiz yemek uygulamasıyla 6 Şubat Pazartesi gününden itibaren 35 bin 113 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti üzerinden yararlanacağı bildirildi.

ÜCRETSİZ YEMEK VERİLECEK

Yeni uygulama ile taşımalı öğrencilerin bulunduğu okulların tamamına ve anaokulu ile anasınıfındaki öğrencilere ücretsiz yemek verilecek. Öğrencilere ücretsiz sunulan yemeklerin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından hazırlanacağını belirten Müdür Ekici, “Öğrencilerimizin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için de Bakanlığımızca önlemler alındı. Buna göre, öğrencilerin yaş ve ihtiyaçları istikametinde beslenme planları çalışılacak. Öğünler kalori hesapları yapılarak hazırlanacak dedi.

“Hijyenik ortamlarda hazırlanan yemekleri sıcak ve lezzetli bir şekilde öğrencilerimize ulaştıracağız”

Bakanlığın sağladığı imkanları bir yatırım olarak değerlendiren Ekici, Bakanlığımızca eğitimde fırsat eşitliğini arttırmak ve kapsayıcılığı güçlendirmek için çok ciddi sosyal politikalar uygulanıyor. Ücretsiz ders kitabı, ücretsiz yardımcı kaynak ve ücretsiz yemek uygulamaları ile geleceğimize en büyük yatırımı yapıyoruz. 6 Şubat Pazartesi günü itibariyle ilimizde toplam 35 bin 113 öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti vermeye başlayacağız. Meslek liselerimizde son derecede hijyenik ortamlarda hazırlanan yemekleri sıcak ve lezzetli bir şekilde öğrencilerimize ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.