Zeybekci: "Bazıları Ülkede 'Kaos' Çıkarmak İstiyor"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Biz, Her Zaman Tek Devlet, Tek Millet, Tek Bayrak Ve Tek Vatan Dedik. Asla Kimse Yan Gözle Bile Bakamaz. Yan Gözle Bile Bakılsa Bunun Hesabını Sorarız" Dedi.

Denizli 24.03.2014, 18:53 18.02.2015, 23:01
Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Biz, her zaman tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan dedik. Asla kimse yan gözle bile bakamaz. Yan gözle bile bakılsa bunun hesabını sorarız" dedi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçim çalışmaları kapsamında Denizli’nin Güney ilçesinde miting düzenledi. Mitinge Bakan Zeybekci’nin yanı sıra AK Parti Denizli Belediye Başkan adayı Osman Zolan, AK Parti Güney Belediye Başkan adayı Halil Ayhan da katıldı. Güney Çarşı Meydanı’nda 300 kişi toplanırken, vatandaşların Bakan Zeybekci’ye ilgi gösterdiği görüldü. Vatandaşlar sık sık ‘Dik dur eğilme, bu millet seninle’ sloganları attı.

Alanda toplanan vatandaşlara hitap eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli ve Türkiye için büyük işler yaptıklarını söyledi. Büyükşehir yasası tartışılırken, kendilerine asılsız iftiralar atıldığını belirten Zeybekci, şöyle konuştu: "Büyükşehir yasası tartışılırken, muhalefet bize şehirleri eyalete çevirip ülkeyi satacaksınız dedi. Bunların iki lafından biri ülkeyi satacaksınız. Bunların niyetlerinde ne varsa herkesi öyle zannediyorlar. Biz, dört diyoruz. Ne demek bu dört. Tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan. Asla bölünmez. Asla kimse yan gözle bile bakamaz. Yan gözle bile bakılsa bunun hesabını sorarız.’’
Bazı kesimlerin yine eskisi gibi ülkede kaos çıkarmaya çalıştığını kaydeden Zeybekci, şunları söyledi: "Bunlar ülkede yine ekonomik kriz olsun istiyor. Enflasyon yüzde yüz olsun istiyor. Ülke bir gecede yarı yarıya fakirleşsin istiyor. Bunlar bankalar bir anda yerle bir olsun, bunun parasını da millet ödesin istiyor. 400 milyar doları bu millet bir daha ödesin istiyorlar. Bunlar ekonomiyi İMF yönetsin istiyorlar. Dünya Bankası’nın memurunun bu ülkeye Başbakan’ın da üzerinde yetkilerle gönderdiler. Kemal Derviş gelince bunlar dut yemiş bülbüle döndü. Şimdi mangalı görünce üfleyenler var ya Kemal Derviş varken ağızlarını açamazlardı. Derviş varken sağdan sola dönemezlerdi. Ben şimdi milletime soruyorum. Bu ülkenin Dünya Bankası’ndan gönderilen bir ekonomi Bakanı’na ihtiyacı var mı? Bu ülkenin Ekonomi Bakanı artık tütün tarlasında yetişmiş bir amelenin çocuğudur. Bizim gitmemizi istiyorlar. Çünkü biz artık çok olduk. Biz 2023 hedefimize ilerliyoruz. Ülkemiz dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi olacak. Avrupa’nın 3 büyük ekonomisi olacak. Biz çok ilerleyeceğiz.’’

Yorumlar (0)