Ülkü Ocakları Dil Bayramı Nedeniyle Broşür Dağıttı

Denizli Ülkü Ocakları 26 Eylül Dil Bayramı Nedeniyle Delikliçınar Meydanı’Nda 5 Bin Adet Broşür Dağıttı.

Denizli 29.09.2014, 13:19 18.02.2015, 22:59
Ülkü Ocakları Dil Bayramı Nedeniyle Broşür Dağıttı

Denizli Ülkü Ocakları 26 Eylül Dil Bayramı nedeniyle Delikliçınar Meydanı’nda 5 bin adet broşür dağıttı.
Denizli Ülkü Ocakları, Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Ülkü Ocakları mensubu gençler Delilkliçınar Meydanı’nda stant kurarak 5 bin adet broşür dağıttı. Broşürde Türkçe’nin doğru kullanılması konularında aydınlatıcı bilgiler yer alıyor.

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen, bir milleti millet yapan en önemli unsurlardan birinin de dil olduğunu belirterek, "Dil, konuşanın kendisini ifade etme biçimidir. Her devletin kendine özgü bir dili vardır. Türk dili kendine özgü kuralları, sözcük yapısı itibariyle dünya dilleri arasında her zaman değerini korumaktadır. Bu kadar güzel ve bize özel dilimizi en güzel bir biçimde ifade etmek hepimizin görevidir. Türkçemizin anlamını bozacak, onun özelliğini kaybedecek kelimeler kullanmak bizlere hiçbir şey kazandırmaz. Aksine dilimizi zamanla değişime uğratarak kaybetmeye, yozlaştırmaya olanak hazırlar. Bu nedenle Türkçe kelimeler kullanmaktan asla vazgeçmemek gerekir. Kelimeler eksik ya da değiştirerek yabancı kelimelerle karışık halde söylenmemelidir" dedi.
Türkçe’ye sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Ülgen, "Dil konuşanın kendisini ifade etme biçimidir. Dil ne kadar iyi telaffuz edilirse, insan kendisini kadar güzel anlatmış olur. Bunun için de kendi dilimizi yani Türkçe sözcükler kullanmak gerekir. Türkçe’ye sahip çıkılmalıdır. Türkçe konuşulmalı ve yazılmalıdır. Gelecek nesillere örnek teşkil etmek için bu gereklidir.Özellikle ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu zor zamanlarda etnik fesadın ülkemizin geleceğini karartmak istediği bu günlerde Türk Milleti olarak dilimize sahip çıkmalıyız. Biz de bu nedenle dil bayramı nedeniyle halkımızı bilgilendirmek amacıyla broşür dağıttık" diye konuştu.

Yorumlar (0)
22°
az bulutlu