Sevgi Eli Tavas’a Uzandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Tavas İlçesindeki Seki Mahallesi'nde Çıkan Yangında Evleri Küle Dönen Özen Ailesinin Yaralarını Sardı.

Denizli 16.01.2015, 19:34 18.02.2015, 22:59
Sevgi Eli Tavas’a Uzandı
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Tavas İlçesindeki Seki Mahallesi’nde çıkan yangında evleri küle dönen Özen ailesinin yaralarını sardı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli, Tavas İlçesindeki Seki Mahallesi’nde çıkan yangında, evleri kullanılamaz hale gelen Özen ailesinin yardımına koştu. Bir süre önce yaşanan talihsiz olayda, Muhittin ve Necla Özen çiftinin evde olmadığı bir sırada elektrik panosundan yangın çıktı. Denizli-Aydın sınırına en yakın yerleşim yeri olan Seki Mahallesi’nde çıkan yangında, Özen çiftinin evleri küle dönerken tüm eşyaları da kullanılamaz hale geldi. Yangının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile koordineli bir çalışma yürüten Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli ekipleri Özen ailesinin imdadına koştu. Evleri tamamen kullanılamaz hale gelen iki çocuk babası Muhittin Özen ve ailesine sahip çıkan Sevgi Eli ekipleri mağdurların yaralarını sarmaya başladı. Sevgi Eli ekipleri kısa bir sürede Özen ailesinin taşınacakları yeni evi temizledi. Daha sonra hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen eşyalar ailenin yaşayacağı yeni eve titizlikle yerleştirdi. Özen ailesi yangından kısa bir süre sonra sıcak bir yuvaya kavuşturulurken Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık ve Sevgi Eli sorumlusu Selma Yıldız aileyi ziyaret etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise, "Ailemizin bütün eşyaları yenilendi. Böyle bir afet sıkıntı olduğu zaman Sevgi Eli ve itfaiye ekiplerimiz birlikte hareket ederek vatandaşlarımızın sıkıntısını en kısa sürede gideriyor. Sistemimiz bu şekilde işliyor" diye konuştu.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sevgi Eli’nin hayırseverlerin yardımlarını ihtiyacı bulunanlara ulaştırmaya devam edeceğini ifade ederek, böyle afetlerde Sevgi Eli ve itfaiye ekiplerinin koordineli hareket ettiklerine dikkati çekti. İtfaiye ekiplerinin evlerdeki yangını, Sevgi Eli’nin ise yüreklerdeki yangını söndürdüğüne işaret eden Başkan Zolan, itfaiye ekiplerinin yangını söndürdüğünü, Sevgi Eli’nin ise mağdur olan aileye hemen yardım elini uzattığını anlatarak, "Sevgi Eli, yangında evini ve eşyalarını kaybeden aile için hemen başka bir ev tutup temizleyerek, aynı gün mağdur insanlarımızın tüm eşyalarını yenileyip, yeni evine döşüyor. Yangında her şeyini kaybeden ailemiz aynı gün akşam yeni evine yerleştiriliyor. Birlikte hareket eden ekiplerimiz sayesinde çok kısa bir süre içinde olumlu sonuçlar alınıyor. Sevgi Eli, sevginin, dayanışmanın, birlikteliğin ve samimiyetin karşılıksız gösterildiği yer olmaya devam edecek" dedi.
Yorumlar (0)
23°
açık