Selçukbey Spor Eğitim Merkezi sporseverlerden büyük ilgi görüyor

Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılan Spor Eğitim Merkezi sporseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.Tenisten, futbola, basketboldan voleybola kadar birçok spor sahasını içerisinde barındıran tesis,...

Selçukbey Spor Eğitim Merkezi sporseverlerden büyük ilgi görüyor

Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılan Spor Eğitim Merkezi sporseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Tenisten, futbola, basketboldan voleybola kadar birçok spor sahasını içerisinde barındıran tesis, Merkezefendililere spor yapma imkanı sunuyor. Başkan Subaşıoğlu’nun her platformda dile getirdiği, “Merkezefendi’de spor hafta sonu televizyonda izlenen bir şey olmaktan çıkarılacak ve herkesin bizzat yaptığı bir uğraş haline getirilecek” sözünden yola çıkılarak, ilçede spora verilen destekler tüm hızıyla devam ediyor. Her yaştan Merkezefendili’nin spor yapmasına olanak sağlayan Merkezefendi Belediyesi, Selçukbey Mahallesi’ne kazandırılan Spor Eğitim Merkezi ile desteklerini taçlandırırken, merkez gün boyunca sporseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’ni gezen Okul Sporları Şube Müdürü Zafer Akçay, “Tesisimizi daha önce de gezmiştik. Bugün de burada okul spor müsabakalarını planladık. İyi bir tesis olmuş. Hemen hemen en çok rehavet gören branşları içinde barındırıyor. Kulüp müsabakaları açısından da baya etkin şekilde kullanılabilecek bir merkez. Halka hizmet açısından başarılı bir planlama olmuş” şeklinde konuştu.

“Yeni sporcuları inşallah bu merkezde yetişecek”

Başkan Subaşıoğlu ise hizmete sunulan merkez ile ilgili şunları söyledi:

“Merkezefendi Belediyesi sporun ve sporcunun dostudur. Merkezefendi’de spor hafta sonu televizyonda izlenen bir şey olmaktan çıkarılacak ve herkesin bizzat yaptığı bir uğraş haline getirilecek’ demiştik. Bunu başardık. Her yaştan Merkezefendili hemşerimizi spor yapmaları anlamında fırsatlar sunuyoruz. Destek sağlıyoruz. Şimdide bu desteklerimiz Selçukbey Spor Eğitim Merkezi ile taçlanıyor. İlçemizin, Denizlimizin ve memleketimizin yeni sporcuları inşallah bu merkezde yetişecek. Sağlıklı ve güvenli bir şekilde spor yapmak isteyen vatandaşlarımızı bu merkezimize bekliyoruz” dedi.

Selçukbey Mahallesi’nde 7 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen projede, açık ve kapalı olmak üzere 2 adet halı saha, yine açık ve kapalı olmak üzere 2 tane tenis kortu, 1 tane kapalı basketbol sahası, idari bina sosyal tesisleri, yürüyüş parkuru ve çocuklar için oyun parkı bulunuyor.
YORUM EKLE