Eşinden korkup adliyeye sığınan kadın: ''Bir Emine Bulut vakası daha yaşanmasın''

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde üç çocuk annesi kadın, kendisini bıçakladığı gerekçesiyle konulduğu cezaevinden dün tahliye edilen eşi tarafından öldürüleceği korkusuyla adliyede beklemeye başladı. Genç kadın, "Beni ne zaman öldürecek diye beklemek istemiyorum" dedi. Bıçaklama dahil, defalarda eşi tarafından darp edilen 3 çocuk annesi Ü.K. boşanmak üzere olduğu cezaevinde bulunan 12 yıllık eşinin son mahkemede serbest bırakılmasıyla, soluğu adliye binasında aldı. “Ben ölmek istemiyorum” diyen kadın tedbir alınmasını istedi. Bir Emine Bulut vakasının daha yaşanabileceğini dile getiren Ü.K., “Çocuklarımın ve benim can güvenliğimiz yok'' dedi.

Denizli 20.10.2019, 17:56
Eşinden korkup adliyeye sığınan kadın: ''Bir Emine Bulut vakası daha yaşanmasın''

32 yaşındaki 3 çocuk annesi Ü.K. kocası tarafından öldürüleceğini öne sürerek, adliyeye sığındı. Boşanmak üzere olduğu 12 yıllık eşi A.O.K tarafından bıçaklama dahil defalarca darp edildiğini ve tüfekle evinin kapısının parçalandığını ileri süren kadın, cezaevindeki eşinin son mahkemede serbest bırakılmasıyla, “Can güvenliğim yok. Ben ölmek istemiyorum” diyerek soluğu adliye binasında aldı. Eşi ile arasında yaşanan olaylardan dolayı 18 kez koruma kararı aldırdığını ama eşi tarafından darp edilmeye devam edildiğini dile getiren Ü.K. “ 3 ay önce eşim annesiyle birlikte yaşadığım evin kapısını pompalı tüfekle kırdı. Bunun ardından açılan davada 3 ay ceza aldı. Bugün yapılan duruşmada ise iyi halden serbest bırakıldı. Bana zarar vereceğine inanıyorum. Bunun için adliyeye sığındım ve yardım istedim” dedi.

Tahliye edilen eşinin kendisine ve çocuklarına zarar vermesinden korktuğunu ve bir Emine Bulut vakasının daha yaşanabileceğini dile getiren Ü.K., “Çocuklarımın ve benim can güvenliğimiz yok. Türkiye’de defalarca kadın cinayetleri gördük, en son Emine Bulut ve ardından Denizli’deki bir kadın cinayeti. Bizim sonumuz da ona doğru gidiyor. Böyle gitmesin istiyorum. Benim 3 tane çocuğum var. Onlar için hayatta kalmak istiyorum ve ölmek istemiyorum. Tüm mücadelemi onlar için veriyorum. Ne zaman gelip beni öldürecek diye beklemek istemiyorum. Koruma kararı işimize yaramıyor. 18 kez koruma kararını ihlalden şikayette bulundum. Ancak bir sonuç alamadım. Beni bıçakladı, 7 ay 15 gün bu nedenle ceza aldı” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)