Denizli’deki Akhan Virajı yapımı tamamlandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Akhan virajı düzenleme çalışmaları tamamlandı.Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizli-Ankara yolunun daha güvenli ve bölge trafiğinin rahatlatılması için yapımını üstlendiği...

Denizli’deki Akhan Virajı yapımı tamamlandı
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Akhan virajı düzenleme çalışmaları tamamlandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Denizli-Ankara yolunun daha güvenli ve bölge trafiğinin rahatlatılması için yapımını üstlendiği Akhan virajının inşası tamamlandı. Akhan virajındaki çalışmalar kapsamında 5 bin metreküp kazı yapılırken, bölgeye 6 bin 900 ton sıcak asfalt döküldü. Üst yapı düzenleme işlemleri dahilinde ise 2 bin 500 metrekare kilit parke kaplama ve kaldırım yapıldı. Daha konforlu bir yolla güvenli bir ulaşım sağlamak amacıyla hayata geçirilen projede yolun kurb çapı artırılarak viraj 14 metre genişletildi. Alandaki yol ve üst yapı çalışmaları bitirilirken peyzaj çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Çimlendirme çalışması yapılan bölgeye yerleştirilen “Denizli” yazısı kente girenleri karşılarken, Denizli ile özdeşleşen çınar ağacı motifleri yapıldı.
Yapımı tamamlanan virajda inlemelerde bulana Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Maddi hasarlar bir şekilde karşılanır ancak can kaybının telafisi yok. Gerek Akhan yolunda gerek diğer yollarımızda trafik kazaları nedeniyle bir insanımızın dahi burnunun kanamaması, vatandaşlarımızın daha rahat, güvenli ve konforlu bir ulaşıma kavuşması için çalışıyoruz. Denizlimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
YORUM EKLE