Denizli’de şiir zamanı

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni başladı.Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2’ncisini düzenlediği Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni, Pamukkale Üniversitesi...

Denizli’de şiir zamanı
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni başladı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2’ncisini düzenlediği Denizli Uluslararası Yaren Şairler Şöleni, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezinde başladı. Geceye Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, protokol üyeleri, şairler ve vatandaşlar katıldı. Şairlerin tanıtılarak başladığı gecede, Türkiye ve Türk dünyasından Denizli’ye gelen ünlü şairler, şiirlerini kendi yorumlarıyla Denizlililer için okudular.
Aşk, vatan sevgisi, gurbet gibi pek çok konuda yazılan şiir dinletilerinin yapıldığı gecede, usta şairler sevilen eserlerini okudu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte beğeniyle dinlenilen şairler uzun süre alkışlandı. Gecenin sonunda protokol üyeleri sahneye çıkarak şairlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE