Denizli Sarayköy'de üretilen elektrikli araçlar İstanbul'a gönderilecek!

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde bulunan tesiste üretilen araçlar elektrikli araçlar, İstanbul'a gönderilecek. Araçlar, İstanbul Havalimanı’na gelen yolcuları ve havaalanına bagajları ile giriş yapan yolcuların bagajlarını da check in yapılacak noktaya kadar taşıyacak.

Denizli 09.11.2019, 10:28
Denizli Sarayköy'de üretilen elektrikli araçlar İstanbul'a gönderilecek!

Dünyanın en büyük havalimanı olarak manşetlerde yerini alan ve 29 Ekim 2018 tarihinde açılışı gerçekleşen İstanbul Havalimanı’na gelen yolcular Denizli Sarayköy’de üretilen elektrikli araçlarla taşınacak.

TÜRKİYE'DE BİR İLK OLACAK

29 Ekim 2019’da 1. Yaşını dolduran dünyanın en büyük ve kapsamlı havaalanlarından birisi olan İstanbul Havaalanı’nda yolcuların iç ulaşımını sağlayacak olan araçlar Sarayköy’den gidecek. Fayton Fabrikası tarafından üretilen 7 elektrikli araç son teknoloji donanımıyla çok yakında hizmet vermeye başlayacak. Diğer havaalanı araçlarından farklı olarak daha çok yolcu ve bagaj taşıma özelliği ile Türkiye’de bir ilk olacak olan araçlar. Havaalanının yeni açılacak olan bölümlerinin ardından talebe göre tekrar gönderilecek.

Sarayköy ilçesinde bulunan tesiste üretilen araçlar tam dolu şarj ile 85 Km menzile sahip olacaklar. Yine diğer havaalanı araçlarından farklı olarak sadece yolcuları değil. Havaalanına bagajları ile giriş yapan yolcuların bagajlarını da check in yapılacak noktaya kadar taşıyacak.

Yorumlar (0)