Denizli Kale'de yaşlı adam 70 metre uçurumdan aşağı düştü ama kurtuldu!

Denizli'de 74 yaşındaki bir adam mantar toplamak için çıktığı dağda ayağı kayarak 70 metrelik uçurumdan aşağıya düştü. Kale ilçesinde gerçekleşen olayda Sebahattin Omay isimli vatandaşı düştüğü noktadan 2.5 saat kurtarmaya çalıştılar. Detaylar haberimizde...

Denizli Kale'de yaşlı adam 70 metre uçurumdan aşağı düştü ama kurtuldu!

Denizli'de 74 yaşındaki bir adam mantar toplamak için çıktığı dağda ayağı kayarak 70 metrelik uçurumdan aşağıya düştü. Kale ilçesinde gerçekleşen olayda Sebahattin Omay isimli vatandaşı düştüğü noktadan 2.5 saat kurtarmaya çalıştılar. 

70 metreden düştü, 2.5 saat kurtarmaya çalışıldı... 

Olay, Kale ilçesi Ortatepe Mahallesinde yaşandı. İdaya göre, Sebahattin Omay(74), dağlık alana çıkıp kuzu göbeği aramaya başladı. Bir süre mantar toplayan Omay, dengesini kaybedip yaklaşık 70 metrelik uçurumdan aşağı düştü.

Omay, düştüğü yerden kurtulamayınca cep telefonu ile yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve Dağ Arama Kurtarma (DAK) ekipleri gelerek Omay’ı kurtarmak için çalışma başlattı. Omay’ın düştüğü yeri tespit eden ekipler, boyun travması geçiren yaralı vatandaşı sedyeye koyup halatla yukarı çıkardı. Yaklaşık 2 buçuk saatlik çalışma ile kurtarılan Omay sağlık ekiplerine teslim edildi.

Sağlık ekiplerince ambulansla Kale Devler Hastanesi’ne kaldırılan Omay, tedavi altına alındı.

YORUM EKLE