10 Ağustos 2015 Pazartesi 17:50
Denizli iş dünyası Bakan Zeybekci'ye sahip çıktı
Platformun Dönem Sözcüsü Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Bakan Zeybekci'nin başarı hikayesiyle kentte sembol olmuş kahramanlarından birisi olduğunu belirterek, "Hukuki dayanağı olmaksızın yapılan bu tür gayri ahlaki saldırıları, aynı zamanda hem ticaret dünyamıza hem de vatandaş olarak şahsımıza da yapılmış addediyor ve kabul etmiyoruz" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin hisse sahibi olduğu şirketin İstanbul'da yalı satın aldığı yolunda geçen hafta çıkan haberlere, Denizli iş dünyası tepki gösterdi. 21 oda ve sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu, konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ile Platform Dönem Sözcüsü ve Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Bakan Zeybekci hakkındaki haberlerin haksız ve hukuki dayanağı olmadığını söyledi.
Platform Sözcüsü İbrahim Tefenlili, 'Yırtık Donlu Nihat'ın Boğaz'da yalısı oldu' başlıklı haberlerin; gurur duydukları Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hakkında itham edici, ortada illegal bir durum varmış olgusu yarattığını belirterek, şöyle dedi:

"Kendisi ile gurur duyduğumuz Sayın Bakanımız hakkında yapılan bu gayri ahlaki yayınlar karşısında biz, Denizli iş dünyasını temsil eden oda ve birlikler, bu açıklamayı tüm kamuoyumuzun bilgisine arz etmeyi vicdani ve ahlaki bir görev addediyoruz. Denizli, sanayi üretimine katkısı, 3 milyar doları aşkın ihracatı ve ödediği vergiyle Anadolu'nun ve Türkiye ekonomisinin en önemli şehirlerinden birisidir. Denizlili iş adamlarımız ve büyüklü küçüklü firmalarımız, her daim başarıyı, ilerlemeyi ve büyümeyi hedefleyerek yaptıkları çalışmalarla, alkışlanacak pek çok başarı hikayesine imza atmışlardır. Sayın Nihat Zeybekci de bu başarı hikayelerinin, Denizli adına sembol haline gelmiş kahramanlarından bir tanesidir. İş hayatına atıldığı 1994 yılından bu yana, sürekli yükselen başarı grafiğiyle Denizli sanayinde haklı bir yer edinmiştir."

"KOPARILAN YAYGARA MAKSATLI"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin çok sayıda kişi çalıştırdığı şirketlerinde yaptığı üretim ve ihracatla defalarca vergi sıralamasında ilk üçe girdiğini, Denizli Belediye Başkanlığı ve İhracatçılar Birliği Başkanlığı da yaptığını belirten Platform Sözcüsü Tefenlili, şöyle konuştu:

"Bu yönleriyle kendisi, özellikle siyasete girdikten sonra ülkemiz ve Denizlimiz adına yaptığımız hizmetlerde en büyük destekçimiz ve birlikte olmaktan gurur duyduğumuz çalışma arkadaşımızdır. Bizler, iş dünyamızın başarılı temsilcilerinin, siyasi görüşü ne olursa olsun, siyasete girmelerini her zaman destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Nihat Zeybekci de bu anlamda siyasete girişini desteklediğimiz bir üyemizdir. Belediye Başkanlığı ve özelikle Ekonomi Bakanlığı sürecinde yapmış olduğu başarılı çalışmalar karşısında, yanılmamış olmanın huzur ve gururunu yaşadığımızı ifade etmek isteriz. Ticari anlamda elde etmiş olduğu tüm başarılar bu denli göz önünde iken, şirket adına alınmış bir gayrimenkul üzerinden koparılan yaygarayı maksatlı buluyoruz. Türkiye'nin tüm diğer başarılı şirketleri gibi, Nihat Zeybekci'nin şirketlerinin de gerekli gördükleri ve güçleri yettiği takdirde gayrimenkul alıp satması, Anayasamız ile güvence altına alınmış olan mülkiyet hakkının kullanılmasından ibarettir. Kaldı ki bu, sadece ticari değil, vatandaş olarak ta hakkımızdır. Bu hak çerçevesinde, vergisi ödenen ve kaynağı belli olan her kuruş kutsaldır ve sorgulanamaz. Bunun aksini iddia edenler, iddialarını ispat ile mükelleftirler."

"BAKAN'IN DENİZLİ İÇİN DEĞERİ SİYASİ KİMLİĞİNİN ÜSTÜNDEDİR"

Haberlerde Bakan Zeybekci'nin çocukluk fotoğrafından yola çıkılmasını da eleştiren Tefenlili, "Sınırlı olanaklara sahip iken, çalışıp didinerek üst noktalara gelmiş bu insanlarla iş dünyası olarak daima gurur duyduk. Bu insanların hikayelerinin, Cumhuriyetimizin kazanım örneği olarak gösterilmek yerine, maksatlı imalarla küçük düşürmeyi hedefleyen yayınlara konu edilmesini yadırgıyor ve kınıyoruz. Bu kişiler bilmelidirler ki, Ekonomi Bakanı'nın ilimiz için değeri ve anlamı, siyasi kimliğinin ötesinde ve üstündedir. Hukuki dayanağı olmaksızın yapılan bu tür gayri ahlaki saldırıları, aynı zamanda hem ticaret dünyamıza hem de vatandaş olarak şahsımıza da yapılmış addediyor ve kabul etmiyoruz. Türkiye'nin en kritik dönemlerinde kasıtlı olarak ortaya atıldığına daima şahit olduğumuz, zihinleri bulandırmaya yönelik bu tarz kasıtlı ve gayri ahlaki yayınlara itibar etmediğimizi ilan ediyoruz" diyerek Zeybekci'ye sahip çıktı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.