Denizli Honaz Tüneli'nde göçük! İşçi hayatını kaybetti

Denizli'de yapımı devam eden Honaz Tüneli'nde göçük meydana geldi. Ağır yaralanan işçi Ahmet Türkmenoğlu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Denizli 16.03.2019, 17:36 16.03.2019, 17:56
Denizli Honaz Tüneli'nde göçük! İşçi hayatını kaybetti

İzmir, Aydın, Buldan, Pamukkale, Uşak ve Ankara hattından Antalya ve Muğla yönüne giden trafiğin Denizli şehir merkezine girmeden devamını sağlayacak Honaz Tüneli inşaatında göçük meydana geldi.
Olay yerine sağlık, itfaiye, AFAD ve jandarma ekipleri sevk edildi. Göçük altında kaldığı belirlenen işçi Ahmet Türkmenoğlu'nu kurtarmak için çalışma başlatıldı.
Ekipler tarafından göçükten ağır yaralı olarak çıkartılan Türkmenoğlu, kaldırıldığı Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde, tim müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.


Olay ile ilgili soruşturma başlatıldı
Denizli Valisi Hasan Karahan, yaptığı yazılı açıklamada, Honaz Tüneli çıkış sağ tüpünde suları tahliye eden drenaj kazısı esnasında göçüğün meydana geldiğini bildirdi.
Bir işçinin göçük altında kaldığını aktaran Karahan, "Kurtarma ekipleri tarafından ağır yaralı olarak kurtarılan işçimiz, Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde vefat etmiştir. Tüneldeki çalışmalara gün ışıyıncaya kadar ara verilmiş olup, olay ile ilgili soruşturma başlatılmıştır" ifadesini kullandı

Yorumlar (0)