banner527

Denizli'deki 5.5 şiddetindeki depremin ardından vatandaşlar çadır ve arabalarda sabahladılar

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde dün meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde 15 evin yıkılmasının ardından bazı evlerde çatlaklar meydana geldi. Evlerine girmeye korkan vatandaşlar çadırlarda ve arabalarda sabahladılar. AFAD ve Kızılay ekinin çalışmalarıyla birlikte vatandaşlara yemek dağıtıldı. Valilik bugün okulların tatil olduğuna dair açıklamada bulundu.

Denizli'deki 5.5 şiddetindeki depremin ardından vatandaşlar çadır ve arabalarda sabahladılar

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından akşam saatlerinde soğuk hava etkili olmaya başladıYıkılan ve hasar gören evlerine girmeye korkan vatandaşlar, evlerinin önünde ateş yakarak ısınmaya çalıştı, eşyaları için de nöbet tuttu.


Denizli’nin Acıpayam ilçesinde sabah 09.34’te 5.5 büyüklüğünde meydana gelen ve birçok evin yıkılmasına neden olan depremin akşamında hava sıcaklığı gündüz saatlerindeki sıcaklığın neredeyse yarısına kadar düştüHava sıcaklığının 12 derece ölçüldüğü ilçede, özellikle 15 evin yıkılmasıyla depremden en çok zararı alan mahallelerden Uçarı’da, vatandaşlar evlerine girmeye korktu. Bölgede Kızılay’ın kumanya dağıtımı sürerken, AFAD ekipleri de evleri yıkılan ve hasar gören vatandaşlar için çadır kurulumu gerçekleştirdi.Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 12:25
YORUM EKLE