Denizli'de yaşanan yasak aşk cinayeti 5 yıl sonra çözüldü

Denizli'nin Buldan ilçesinde, 5 yıl önce işlenen cinayetin perde arkası aralandı. 2 çocuk babası Veli T. üzüm bağında çalışırken tabancayla vurularak hayatını kaybetmişti. Jandarma dosyayı tekrar açarak yasak aşk cinayetini ortaya çıkardı. Cinayeti işleyenin Veli T.'nin eşi Ayşe T.'nin aşk yaşadığı kişi olduğu ortaya çıktı.

Denizli 15.10.2019, 10:24 15.10.2019, 10:59
Denizli'de yaşanan yasak aşk cinayeti 5 yıl sonra çözüldü

Denizli’nin Buldan ilçesinde 4 Ağustos 2014 yılında işlenen cinayet, jandarmanın dosyayı tekrar açmasıyla 5 yıl sonra ortaya çıktı. Üzüm bağında tabancayla vurularak öldürülen Veli T. (32) cinayeti, jandarmanın çalışmasıyla 5 yıl sonra aydınlatıldı. Veli T.'nin öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan eşi Ayşe Taşdöğen ile iki sevgilisi tutuklandı.

Olay, 4 Ağustos 2014 yılında Buldan ilçesinin Doğanköy Mahallesinde üzüm bağında meydana gelmişti. 2 çocuk babası çiftçilik yapan Veli Taşdöğen, kendisine ait üzüm bağında çalışırken tabancayla açılan ateş sonucu hayatını kaybetti. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında üzüm bağında olan eşi Ayşe T. (35) jandarma tarafından gözaltına alınmış, ancak ifadesinde eşinin öldürülmesiyle ilgili ateş eden kişiyi görmediğini söylemişti. Ayşe T., daha sonra serbest bırakıldı. Cinayete kurban giden Veli T.öldürülmesi faili meçhul kalmıştı.

JASAT, YASAK AŞKI 5 YIL SONRA ÇÖZDÜ

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), 5 yıldır faili meçhul kalan ve çözülemeyen Veli T.'nin cinayet dosyasını tekrar ele aldı. Olayın yaşandığı üzüm bağında Jandarma Olay Yeri İnceleme Timleriyle birlikte JASAT ekipleri tekrar inceleme yaptı, deliller detaylı şekilde ele alındı. JASAT ekibi, Veli T. cinayeti ile ilgili eşi Ayşe T.'ninüzerinde yoğunlaştı. Olayla ilgili tekrar Doğanköy Mahallesinde çok sayıda kişinin ifadesi alındı. Olayla ilgili Ayşe T.'nin çelişkili ifadeler vermesi üzerine soruşturma derinleştirildi. Olayı çözmek için yaklaşık 6 aydır çalışma yapan jandarma ekibi, Ayşe T.'ninyasak aşk yaşadığını ortaya çıkardı.

TUTUKLANDILAR

Olayla ilgili soruşturma kapsamında Ayşe T.'nin ardından 5 yıl önce yasak aşk yaşadığı akrabası Arif T. de (35) gözaltına alındı. Ayşe T.'nin 2017 yılında doğan çocuğunun babası olan ve cinayetle ilgili bilgisi olduğu tespit edilen Arif T.'den sonraki sevgilisi ve üçüncü çocuğunun babası Ömer Y.'de (45) gözaltına alındı. Sorgularının ardından Adliye’ye sevk edilen Ayşe T. cinayete azmettirmek iddiasıyla, Arif T. adam öldürmek iddiasıyla ve Ömer Y. ise olayı gizlemek iddiasıyla çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Yorumlar (0)